Меблі-«зірки» та лавки-куби: стартувала 3-тя черга реконструкції проспекту Космонавтів

У Вінниці на початку цього тижня розпочалась третя черга реконструкції проспекту Космонавтів. Зокрема, наразі робітники на ділянці від кінотеатру «Мир» та до вулиці Андрія Первозванного демонтують бордюри та готуються до робіт з асфальтування.

На третю чергу реконструкції проспекту Космонавтів підрядником визначили вінницьку компанію «Олеріт», яка також здійснює реконструкцію площі Могилка.

Площа ім. Костянтина Могилка

Вартість робіт складе 41 мільйон 636 тисяч гривень. Більшу частину від бюджету – 36 мільйонів гривень – обіцяє виділити Держфонд регіонального розвитку.

За ці кошти планується асфальтування території, заміна частини тепломереж та каналізації. Окрім того, згідно із технічним завданням, серед запланованих робіт:

  • Облаштування відкритого майданчику з декоративною аркою, газоном, освітленням, вуличними меблями у формі «зірок» на місці кіосків.
  • Реконструкція трамвайної колії на перехресті вулиць Келецька-Космонавтів, а також встановлення тут світлофорів.
  • Розширення дороги з обох боків на 1,5 метра. Проїзд буде шириною по 7,5 метрів.
  • Облаштування велодоріжки, пандусів та укладання плитки на тротуари
  • Будівництво дитячого майданчику з гойдалками та каруселями
  • Встановлення на площі на перехресті вулиць Первозванного-Космонавтів лавок-кубів, декоративного навісу-«дерева» зі склопластика.

Дізнавшись, що частину алеї хочуть замінити сакурами, вінничани обурились та створили петицію проти цього: за два дні її підписав 391 мешканець Вінниці. Згодом міський голова Сергій Моргунов  заявив, що клени не будуть заміняти сакурами, а зріжуть лише аварійні дерева.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору