× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Мастурбація – це добре!»: у Вінниці стартував проект «Те, про що не говорять вголос». ФОТО

У Вінниці відбулася перша зустріч у рамках нового проекту від ГО «Студентське Братство Вінниччини» та Олександри Єфремової – «Те, про що не говорять вголос».  На ній говорили про перший секс, мастурбацію, комплекси і яке значення має розмір статевих органів.

Як розповіла сексологиня і засновниця освітньої платформи «Self.Education.X» Олександра Єфремова, проект «Те, про що не говорять вголос» є соціальним і спрямований на сексуальну просвіту вінничан, у першу чергу – на просвіту молоді. Адже, з її слів, тема сексу вважається забороненою: діти не говорять про «ЦЕ» навіть при дорослих, а коли починають ним займатися, дехто не може розслабитись і віддатись почуттям, дехто – не знає, як це правильно робити і робить інтуїтивно, або «навчається» на порнофільмах, забуваючи, що це лише гра професійних акторів.

– Раніше я працювала у Києві, і коли повернулася до Вінниці, зрозуміла, що це небо і земля, – поділилася Олександра Єфремова – В столиці організувати подібний захід було дуже просто, а тут я побачила, що є велика проблема. І коли я у травні почала проводити перші лекції, мені активно почали телефонувати з ВИШів і запрошувати провести подібні лекції у них: не просто про ВІЛ/СНІД і засоби контрацепції розказати, а саме про секс.

Саме тому Олександра погодилася взяти участь у проекті «Те, про що не говорять вголос» Єлизавети Лагно, зі «Студентського Братства Вінниччини». 

Цей проект, до речі, триватиме у Вінниці щонайменше півроку. І вже на першу зустріч, що відбулася 9 жовтня у в HUBі «Місто змістів», відверто поговорити про інтимне прийшло близько сотні студентів, переважно – дівчата.

Варто зазначити, що у формі реєстрації, яку онлайн заповнювали усі учасники, була графа «Про що ти б хотів/хотіла дізнатися під час бесіди?». Олександра їх згрупувала і виявилося, що більшість стосувалися теми першого сексу. І зважаючи на окремі питання, на кшталт «Коли вважати перший секс у хлопця?», «Які треба вжити заходи обережності?», «Чи можна завагітніти в перший раз?»,«Які почуття будуть у мене після сексу?», «З ким займатися сексом перший раз?» тощо, потреба у таких зустрічах і розмовах насправді дуже велика. Зрозуміло, що якусь частину питань студенти написали жартома, але судячи з реакції публіки на самому заході, кожне з них насправді потрібно було проговорити.

Олександра Єфремова в невимушеній формі, дуже просто і відверто намагалася максимально доступно і розгорнуто відповісти на кожне з них.

То про що ж саме говорили ВГОЛОС на першій зустрічі проекту, публікуємо у коротких витягах з бесіди.

З чого починається секс?

Секс починається з того, що ви зустрічаєте людину. Якої статі – це вже абсолютно ваша справа. Однак раджу починати стосунки і секс з петінгу. Якщо дуже просто, то це все, що ви робите одне з одним окрім статевого акту: попередні обійми, взаємні ласки, прелюдія, взаємна мастурбація.

Також якщо ви ще цнотливі, зразу займатися сексом може бути занадто. Особливо для дівчат. Треба до цього поступово підійти, щоб не соромитись один одного та емоційно бути на одній хвилі.

Чи нормально втрачати цноту до 18 років?

В скільки вам хочеться, хай це в стільки і буде. Якщо ти фізично зрілий і морально до цього готовий, – будь ласка. Та якщо ви сумніваєтесь, “а чи рано мені, а чи пізно мені, чи вже можна, чи не можна?”, скоріше за все ви ще не готові, інакше таких питань вже б не виникало.

«Мені треба цього збутися, бо всі вже да, а я ще ні» – це не той варіант. Будь ласка, не робіть це з відчуття того, що ви комусь щось винні, якщо самі цього не хочете. Нормальна людина, коли тебе любить, не буде наїжджати і почекає. Не поспішайте, є купа інших варіантів – петінг вам у руки.

Те ж саме й у хлопців. Не важливо, чи вам буде 16, чи вам буде 20, чи 25. Бажано не затягувати вже дуже сильно, бо якось сумно, що ви втрачаєте час не займаючись тим, що приносить вам задоволення. Коли – це дуже відносно, головне, щоб було якісно.

Як це робити правильно?

Я впала від цього питання. Пробуйте! Перш за все треба мати людину, яка тобі подобається, треба мати місце, час, бажання, контрацептиви, треба людину знати і бути впевненими, що ви обидва здорові.

Також дуже важливо, щоб ви були обоє розслаблені. Дівчатам перший раз може бути боляче, може бути не боляче, це все дуже індивідуально. Але мінімальний біль тоді, коли ви максимально розслаблені і попередньо збуджені (той самий петінг). А розслаблені ви будете тоді, коли це не сусідня кімната від батьків, і не вбиральня якоїсь там вечірки.

Питання від хлопців: «Як? Порнохаб і бла, бла, бла?»

З технічної точки зору, порно мабуть корисне, але воно не правдиве. Ви маєте розуміти, що це актори і це їхня робота, щоб у вас не було потім комплексів.

Якщо у вас не вийшло з першого разу, вийде з другого – нічого страшного тут нема. Ви ж не з першого разу сіли на велосипед і поїхали, та й “Тесла” не з першого разу розігналась. Все-одно, поки на практиці не спробуєте, то не відчуєте, як, що і з чим.

Чи настане оргазм після першого сексу?

Все від вас залежить. Якщо ви будете напружені, то не думаю. Також дівчата можуть не отримати оргазм під час сексу за рахунок того, що до самого сексу дуже швидко перейшли. Хлопцям потрібно менше часу ніж дівчатам, щоб отримати задоволення (до десяти разів). Тому хлопцям до дівчат: прелюдія, будь ласка, прелюдія, прелюдія, будь ласка.

Були ще питання про аноргазмію. Аноргазмія це нездатність отримувати оргазм взагалі: ні з хлопцем, ні з дівчиною, ні самій, ні як завгодно. Якщо ви при мастурбації, чи при інших якихось обставинах отримували оргазм, то яка це аноргазмія? Дядя Гугл він крутий, але не накручуйте зайвого. Якщо вже вас дуже мусолить це питання, і ви справді думаєте, що у вас фізіологічно щось не так, йдемо до гінеколога і здаємо аналізи на певні гормони.

Де займатися сексом?

Давайте все ж таки продумаємо перший раз нормально. У вас стільки коштують телефони, стільки коштує ваш одяг, не поскупіться на перший раз зняти номер в готелі, або продумати варіант, щоб батьків не було вдома. Давайте це не буде якась п’яна вечірка і не буде шо попало, бо цей досвід залишиться на все життя.

Мастурбація – це добре!

Ти таким чином вчишся розуміти своє тіло. Якщо ти знаєш, що тобі приносить задоволення, ти можеш це розказати потім людині: де, що, як, з якою швидкістю. А якщо ви соромитесь власного тіла і задоволення наодинці з собою, пардон, як ви тоді будете отримувати задоволення ще з кимось?

Також мастурбація – хороший варіант підтримувати себе в гарній лібідній формі, коли, наприклад, в тебе немає пари, чи якщо ви роз’їхалися…

Єдиний мінус, який я особисто бачу, це що ви можете так до цього звикнути, що потім не захочете бути з людиною. Мастурбація це альтернатива, а не повноцінний секс. І окрема ремарка – рука швидша, ви просто можете довести себе до того, що під час статевого акту вам буде не вистачати цієї швидкості і ви не зможете закінчити.

Розмір і форма не мають значення!

Має значення тільки співвідношення ваших розмірів. Як у хлопців в когось ширший пеніс, в когось вужчий, в когось довший, в когось коротший, так само в дівчат: вагіна в когось ширша, в когось вужча, в когось менша, в когось більша.

Можна бути дуже богатирським хлопцем, але якщо дівчина буде за розмірами маленька, крім болю ви їй не дасте ніякого задоволення. Співвідношення ваших розмірів це все, що важливо.

Еталону краси немає!

Благаю вас: не мінус п’ять кілограмів і тоді я буду гарна,… не я накачаю собі біцуху і тоді я буду крутий… Ти можеш бути просто аполлоном, думати, що в тебе Ален Делон тато і Філіп Кіркоров мама, але якщо ти зажатий, це капець як видно. Зовнішні дані це добре, але не вони запорука краси. На скільки в тобі є життя, наскільки в тебе горять очі, наскільки ти любиш себе і людей – ось це приваблює.

І чого вам соромитися? Все що у вас не виходить сексуально це тільки ось тут (показує на голову). Якщо ви отримали травму від попередніх стосунків і боїтеся, що вам знову буде боляче, або якщо у дитинстві до вас не проявляли любов і вам складно комусь довіряти, якщо ви зажаті, це не означає, що так має бути й надалі. Це вже минуле. Зараз вам немає нічого втрачати, окрім свого часу. Тому вчіться довіряти, вчіться проявляти почуття, кажіть гарні слова, обіймайтесь, цілуйтесь, займатись сексом… робіть те, що хочете отримати навзаєм.

Від того, що ви будете сидіти і боятися результат – нуль. Якщо ви зрозумієте, що вас не осудять, ви перестанете боятися.

Наостанок Олександра Єфремова розповіла про плюси заняття сексом і мінуси відмови від нього, а також закликала не симулювати оргазм, а обговорювати це з партнером і разом над цим працювати.

Варто зазначити, що зустрічі проекту «Про що не говорять вголос» будуть відбуватися один раз на два тижні. Вони чергуватимуться: лекція – еротичний фільм з обговоренням – лекція – фільм і так далі. І на кожну з них сексологиня Олександра Єфремова буде запрошувати різних спеціалістів, як от працівників секс-шопу та гінекологів.

Участь у заходах буде безкоштовною, але на них потрібно буде обов’язково реєструватися. Організатори лише наголосили, що фільми можуть мати мінімальну вартість (10-20 гривень), щоб купити якийсь чай і печиво.

Слідкуйте за анонсами проекту «Про що не говорять вголос» на сторінках ГО «Студентське Братство Вінниччини» та Олександри Єфремової у Фейсбук, а також на сторінці освітньої платформи «Self.Education.X» в Інстаграмі.

Фото автора

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору