Майже вісім гривень: перевізники просять Вінницьку міськраду затвердити новий тариф на проїзд в машрутках

Здорожчання палива, технічного обслуговування автомобілів та витрати на оплату праці водіїв призвели до того, що вінницькі перевізники хочуть підняти вартість проїзду у маршрутних таксі міста. 

Сьогодні, 31 січня, у приміщенні “Вінницької транспортної компанії” відбулись збори перевізників із представниками Вінницької міської ради, аби знайти логічний та правильний вихід із ситуації, що склалася.

Чому може зрости тариф і яку ціну просять перевізники

– Нас ставлять у приклад в інших містах, тому що у нас в автомобілях все гарно, відремонтовано, оновлено. У нас немає “Газелей”, лише гарні “Богдани” і “Спрінтери”. Ми 20 років на цьому ринку, любимо нашу роботу і хочемо, щоб пасажирам було комфортно, – пояснює голова вінницької асоціації перевізників ГО «Маршрут» Олександр Гота. За його словами, бухгалтери перевізників вже підрахували економічно обґрунтовану вартість перевезення на маршрутних таксі у Вінниці – ідеться про тариф у 7 гривень 80 копійок. 

– Це наші розрахунки, але є влада, депутати, організації, які захищають інтереси наших громадян, – розповів Олександр Гота. – Ми даємо пільги населенню, але нам, перевізникам, ніхто не робить знижки на купівлю техніки, палива, матеріалів.

За словами Готи, перевізники щодня обслуговують 50-60 пільговиків, не маючи при цьому знижки на опалення чи запчастини.

Хоча перевізники погоджувались, що ціни на проїзд варто збільшити, але їх також хвилювало питання зростаючої конкуренції, зокрема тих, хто обслуговує Старе місто. Адже саме там багато муніципальних автобусів, і якщо у ВТК залишать ціни, а “маршрутчики” підвищать, то конкуренція буде складнішою.

На це Олександр Гота зауважив, що транспортні послуги у місті – це ринок, і варто підвищувати якість послуг, аби вінничани обирали дорожчий проїзд у мартшрутці, ніж у дешевшому муніципальному транспорті.

– Не порушувати правил, не говорити по телефону під час руху, бути ввічливим. І у нас у всіх є “наші” пасажири, які завжди обиратимуть маршрутки. Ми майже не порушуємо графіків руху, виконуємо роботу добре, все гарно з машинами та документами і про це неодноразово нам говорив міський голова, – запевняє голова асоціації перевізників.

До речі, наразі мова йде про здорожчання проїзду лише у маршрутках, а ось ті, хто користується переважно послугами трамваїв, тролейбусів та муніципальних автобусів поки що можуть не хвилюватися за свої гаманці.

Домовитися про те, який саме тариф просити у міської ради, перевізникам вдалося не одразу. Погодились, що варто встановити щонайменше 6 грн, але окремі перевізники вважали доцільним підвищення до 7 чи 8 грн. Однак остаточне рішення за міською радою, тож перевізники підготували звернення міському голові Сергію Моргунову, а розрахунки – відповідним департаментам. Перевізники кажуть, що погодяться на ціну не менше шести гривень. 

Коли може зрости тариф

У коментарі Vежі Олександр Гота зазначив, що проситиме міську раду встановити нові ціни на проїзд у маршрутках у першій половині лютого: до 10-го або 15-го числа. За його словами, коли раніше переглядалися тарифи, то офіційного встановлення нових цін перевізникам доводилося чекати місяцями.

Нагадаємо, що востаннє ціни на проїзд переглядали на початку 2016 року. Тепер перевізники підготували відповідне звернення, яке буде направлено на розгляд до міської ради. Фахівці департаменту міськради мають вивчити доцільність підняття цін на проїзд і якщо підтримають “маршрутчиків” – будуть оголошені громадські слухання.

Зауважимо, що наразі безкоштовним проїздом у маршрутних таксі міста користуються учасники війни, “чорнобильці” першої  та другої категорій, а також за півціни їздять учні молодших класів.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору