Майданчики, клумба та розширена дорога: у Вінниці облаштують двір по вулиці Ватутіна

У Вінниці облаштують ще два дитячих майданчики. Таке рішення було прийнято громадою одного з будинків по вулиці Ватутіна неподалік Тяжилівського озера.

Спочатку місцеві мешканці здійняли шум навколо будівельних робіт, що вже розпочалися на місці існуючого занедбаного майданчика та вимагали «лишити усе, як є».

Усі зауваження та побажання люди направляли депутату, який завідує цією територією (Роман Андронійчук) та представникам влади (Юрій Павлінчук, заступник директора департамента ). Обидва сьогодні й прибули на місце задля того, щоб знайти варіант облаштування, котрий би найбільше задовольняв потреби місцевих мешканців.

Роман Андронійчук

Юрій Павлінчук (в центрі)

Адже спочатку людьми було озвучено кілька версій того, що «насправді збираються будувати» у їхньому дворі та що викликає у них обурення. Та про це згодом, а нині – про те, що ж облаштують у дворі по вулиці Ватутіна, 28.

 

Зокрема йдеться про два майданчики – дитячий та спортивний. Між ними буде облаштовано велику клумбу з квітами, а поєднуватиме ці локації мережа велодоріжок. Окрім того, буде дещо розширено проїжджу частину двору – для вільного руху автівок.

 

Та цьому рішенню передувала доволі неприємна ситуація, причиною котрої стало скоріше непорозуміння мешканців та влади. Зокрема люди говорили про чутки навколо свого двору, серед яких – будівництво парковки, готелю чи навіть облаштування газової заправки – усе на місці існуючого, але занедбаного дитячого майданчика.

– Коли тут (на існуючому майданчику – авт.) почалися роботи, я говорив з тими робітниками. Вони сказали, що переносять дитячий майданчик далі – туди, де нині насправді є 3 сотки приватної власності, – каже місцевий мешканець Ігор Басюк. – А тепер тут роблять парковку. Та окрім того, що ніхто не бачив якогось рішення виконкому абощо – майданчик не був огороджений, без інформаційним плакатів – одна дитина тут гуляла та ледь не покалічилась.

 

Втім, потім одна з жінок зауважила, що насправді такого не було – просто мати не догледіла за дитиною, яка побігла на майданчик. Але врешті жодних травм ніхто не отримав. Натомість місцеві кажуть, що небезпечнішим є ті, хто приходить поки сюди, на існуючий майданчик, щоб розпивати спиртне.

Серед іншого, дехто з мешканців говорив про махінації з боку чи то влади, чи то окремих осіб – щодо однієї з приватних ділянок поблизу багатоповерхівки (на цій ділянці за однією з версій мали будувати майданчик).

– В мене є підозра, що власник ділянки у змові з депутатом Андронійчуком: під приводом того, що переносять дитячий майданчик (нібито на приватну ділянку – авт.) – після того, як тут зроблять парковку – через півроку-рік подає позов до суду до виконкому про те, що «ви на моїй землі поставили майданчик» і – виграє суд й отримує компенсацію, – вважає Ігор Басюк. – Тому є підозра, що за бюджетні кошти власник може собі ще й зробити фундамент під готель, який він тут планував зробити, але з цього приводу навіть не відбулись громадські слухання.

Натомість власник, Сергій Золотар, сказав, що справді колись хотів звести на своїй ділянці у 2,6 соток, але поки нічого не будуватиме. Врешті виявилось, що ця приватна земля до планів реконструкції не має взагалі жодного стосунку – усі майданчики «оминають» її та відтак – нічия власність не «страждає».

Сергій Золотар

Врешті Роман Андронійчук разом із представниками міської ради надали мешканцям кілька проектів-варіантів розташування дитячих майданчиків, парковки та клумби з квітами.

  

Але не усі мешканці радо сприйняли пропозицію. Деякі жінки виступали зокрема проти парковки: казали, що місця для паркування й так вдосталь, до того ж «сюди їздитимуть з інших дворів паркуватись». Інші мешканці – вимагали влаштувати поле, де діти б грали у футбол, адже нині це робити ніде, як і просто гратися, оскільки дитячих майданчиків не вистачає і їх треба робити в першу чергу.

 

Щодо футбольного поля, депутат Андронійчук зауважив, що воно є через дорогу і там триває реконструкція. Відтак робити футбольне поле тут – немає сенсу. Врешті, мешканці погодилися, що достатньо влаштувати два майданчики – дитячий та спортивний, а ще – облаштувати клумбу з квітами, зробити велодоріжки та трохи розширити дорогу у дворі для вільного руху автівок.

     

Роботи згідно попереднього проекту, що пропонувався мешканцям – вартували близько 800 тисяч гривень з місцевого бюджету. Втім нині його направлено на доопрацювання, тож наскільки зміниться сума – не відомо.

   

Поки ж проект реконструкції вдосконалюватимуть, Андронійчук пообіцяв загородити територію, щоб ніхто там не міг травмуватися. Наступного тижня очікується, що мешканцям покажуть проект із урахуванням всіх побажань, влада його затвердить і благоустрій території продовжиться.

Зазначимо також, що нещодавно тут вже були здійснені деякі роботи з благоустрою набережної, що поблизу цього двору: зокрема облаштовано пішохідну зону, велосипедні доріжки, встановлено лавки та урни.

Фото Ольги Мірошниченко

   

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору