× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Люди, які пройшли війну, ніколи не хворіли “побєдобєсієм”: вінницькі велосипедисти вшанували жертв Другої світової. ФОТО

Сьогодні, 8 травня, коли весь світ відзначає капітуляцію Третього Рейху перед військами союзників, вінницькі велоактивісти з “Критичної маси” провели свою акцію вшанування пам’яті загиблих воїнів.

Трохи більше десятка велосипедистів проїхали місцями пам’яті та слави полеглих воїнів: як в часи Другої світової, так і ті, хто загинув під час сучасної російсько-українсько війни. Активісти “Критичної маси” поклали квіти та запалили лампадки на Алеї слави кладовища на вул. Арабея, а за тим прибули на Європейську площі.

Тут велосипедисти найперше зупинилися біля мультимедійної стели, присвяченої загиблим АТОвцям. Запаливши лампадки, які вони придбали самі, учасники акції також поставили свічки і біля меморіалу, встановленому на честь радянських воїнів, загиблих під час боїв з нацистами.

Організатор акції Юрій Мусійчук каже, що свідомо обрали саме восьме травня для того, аби влаштувати власну акцію:

 – Особисто я маю багато родичів, котрі загинули в боях Другої світової війни. І мої бабуся та дідусь ніколи особливо не розповідали про війну – очевидно, їм було важко про це говорити. Тож у нашій родині не було “побєдобєсія” на кшталт російського – всі розуміли, що перемога такою ціною, коли один до десяти – це не перемога. Я переконаний, що потрібно пам’ятати ті часи, і ті мільйонні жертви, які були. Однак це не привід розводити масштабні святкування.

Нагадаємо, що сьогодні о 21:00 на Європейській площі відбудеться ще одна акція – “Перша хвилина миру”, – під час якої всі небайдужі викладуть велику макову квітку зі свічок, як символ пам’яті жертв Другої світової війни.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору