× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Липовий свідок” та “відмовили гальма”: як вінницький суд штрафував полковника поліції. ФОТО

Сьогодні, 1 квітня, у Вінницькому міському суді розглянули адміністративний протокол, який патрульні склали 7 березня на полковника поліції Олександра Плем’яника за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

Олександр Плем’яник обіймав посаду начальника управління логістики та матеріально-технічного забезпечення ГУНП у Вінницькій області. 7 березня близько 21:00 полковник поліції на Хмельницькому шосе спричинив ДТП із трьома автомобілями (ВАЗ, Opel та Škoda). На місці події він відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння. Патрульна поліція склала адміністративний протокол за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Фото з фейсбук-сторінки Віталія Павловського

Сьогодні у суді полковник поліції мав змогу розповісти свою версію подій 7 березня на Хмельницькому шосе. А ще – привів свідка, який мав би дати покази на користь Плем’яника. Але вийшло навпаки.

Спочатку Плем’яник взявся розповідати про онкохвору тещу, та те, що увечері 7 березня їй терміново потрібні були ліки.

“Я подзвонив своєму товаришу, попросив його завезти мене в онкодиспансер, аби я придбав ліки для тещі. Ми поїхали – в авто відмовили гальма, – пояснював у суді свою версію вечірніх подій 7 березня Олександр Плем’яник. – На освідування не поїхав, бо у мене дитина вдома сама сиділа, а якби поїхав – це було б надовго”.

Як свідка допитали згаданого Плем’яником товариша – Олександра Чмиха.

– Я був удома, подзвонив Олександр, аби завіз його – я й послухався. То було службове авто.

– Яка модель? – уточнив суддя.

– Не звернув увагу. Passat наче.

– Колір? – суддя Сергій Клапоущак продовжував виводити на чисту воду свідка.

– Чорна.

– Та ні, сіра, – виправив стиха його Плем’яник, але підказку почув суддя та зробив зауваження правопорушнику, пообіцявши взяти до уваги це при винесенні рішення.

– Де було ДТП?

– На перетині Хмельницького шосе і Максимовича. Царапнув три машини.

– Яке було післяаварійне розташування транспортних засобів? – продовжував допит суддя.

– Рядочком.

– Схему можете намалювати мені зараз?

– Ну, одна за одною.

– А в схемі ДТП зазначено, що два авто стояло із одного боку, а третя – із іншого. У мене немає до вас запитань більше, свідок, – резюмував суддя.

У підсумку, суддя Вінницького міського суду Сергій Клапоущак постановив: визнати винним Олександра Плем’яника у правопорушенні, передбаченому статтею 130 КУпАП, та оштрафувати його на 10 тисяч 200 гривень та на один рік позбавив його права керувати транспортним засобом.

Відзначимо, що 4 квітня Олександр Плем’яник знову йде в суд. На цей раз – із позовом до Головного управління Національної поліції Вінницької області щодо визнання протиправним та скасування індивідуального акта. Йдеться, схоже, про відрахування його із лав поліцейських. Коментувати свій позов він поки що відмовився.

Фото авторки

Автор: Людмила Кліщук

Поділитись публікацією
Вгору