Львівська режисерка проведе у Вінниці акторський інтенсив та лекцію про театр

Як з’явились цікаві театри та проекти, яке місце українського театру в контексті світового та чому хороші хлопці фінішують першими розповість вінничанам режисерка Єва Якубовська. А для охочих спробувати себе в ролі акторів, позбавитись затисків та поставити голос режисерка підготувала акторський інтенсив.

Любителі театрального мистецтва мають чудову можливість дізнатись про театр з двох сторін: з більш теоретичної під час лекції «Хороші хлопці фінішують першими» та практичної на  інтенсиві з акторської майстерності. «Театральні дні» везе до Вінниці програмна директорка театрального фестивалю «Кіт Ґаватовича», режисерка театру «Склад 2’0», співзасновниця дитячої театральної студії «Пан Вус», координаторка театральних подкастів «Skladtalks», журналістка Єва Якубовська. Лекція на майстер-клас відбуватимуться в креативному просторі «Артинов» 27 та 28 квітня.

Хороші хлопці фінішують першими, або український театр в контексті світового

Режисерка розповідає, що назва лекції «Хороші хлопці фінішують першими» автентично взята з твору Стівена Кінга.  Під час лекції 27 квітня о 19.45 Єва Якубовська розповідатиме про український театр у світовому контексті, а також про те, як з’явились цікаві театри та проекти і яке місто найпотужніше розвиває саме новий театр.

  • Театр завжди мінливий і ніколи неоднозначний, як тільки ти підходиш до нього з однієї сторони розумієш, що ти навіть і четвертину не обійшов, не побачив. Чим більше вистав, більше театрів ти дивишся, тим більше ти розумієш, що ще є стільки режисерів, яких ти не бачив у сценічному розрізі (цікава метафора цей розріз, особливо тут), не знайомий із типом гри певних акторів. Словом ці хороші хлопці дуже підступні, якщо брати в детальному ракурсі, – говорить режисерка.

Єва додає, що якщо брати усю лекцію «Хороші хлопці фінішують першими», то скоріше це комедійна гра слів, про смішну нам чорну конкуренцію, коли за спиною починають щось говорити, бо «він зміг», яка у ХХІ столітті зовсім недоречна.

  • Є стільки прекрасних проектів створених спільно різними інституціями і успішними, що ти ще раз становишся на думці, що хороші хлопці будуть лише разом.

Якщо окреслити для чого і для кого ця лекція, то режисерка дає чітко зрозуміти, що це певна спроба поширювати театральний туризм. Єва акцентує увагу на тому, що влада має розуміти, що театр — це вигідне капіталовкладення, бо люди спраглі до вражень, готові поїхати в інше місто, аби побачити прем’єру із якоюсь зіркою, у цікавій формі і так далі.

  • Це взагалі дуже цікава річ, яку поки ніхто не дослідив і тим паче не використав, тому цікаво буде як і тим, хто створює такі процеси і загалом глядачам, які знатимуть, а що ж таке особливе робиться в українському театрі.

Єва розповідає, що інформація, яку почують слухачі лекції, збиралась не один рік, а майже все життя. Ще у 3 роки майбутня режисерка потрапила на першу виставу про Ісуса Христа. Тоді вона розплакалась, а мама забрала її залу під акомпанемент осудливих поглядів «чого дитину привела».

  • Це було перше наше знайомство, яке не залишило ні мене, ні його (театр) байдужими. Вдалося познайомитися із кількома працями теоретиків сучасного українського театру, проте їх вкрай мало, що дуже засмучує. Тому у лекції всі факти та думки, це суміш баченого-читаного, яке вистоювалося як добре сухе червоне.

Загалом лекція триватиме півтори години та коштуватиме 45 гривень, згідно тарифу креативного простору «Артинов».

Стати актором за чотири години

Вже 28 квітня о 18.00 в креативному просторі «Артинов» відбудеться чотиригодинний акторський інтенсив від Єви Якубовської.

Інтенсив буде націлений на пластичний аспект, а також сценічну мову, яка будується саме на поєднанні тіла та голосу. Окрім цього приємним бонусом для всіх учасників інтенсиву буде програма імпровізаційного театру.

  • Це, безумовно, будуть мої лафхаки, адже за 9 років мені доводилося і самій вчитися правильно вимовляти букви, чітко говорити, пластично рухатися. А чомусь всі ці мудрені техніки великих на мене не діяли, і я на своєму прикладі знаходила свої шляхи. Аналогічно такий ж пошук був, коли шукала шляхи для нових акторів нашого Склад 2’0, – розповідає режисерка.

Майстер-клас із акторської майстерності від Єви Якубовської буде корисний для кожного, хто не лише хотів спробувати бути актором, але й має проблеми із володінням тілом, а також голосом.

  • Ми не лише будемо вправлятися із позбуванням затисків, які є як психологічними, але й фізичними. Будемо також позбуватися комплексів, шляхом роботи в групі. За чотиригодинний інтенсив ви познайомитеся із основними вправами із акторської майстерності та сценічної мови, які можна буде виконувати самостійно, аби поставити голос, зняти затиски у тілі, – говорить про програму інтенсиву Єва.

Режисерка говорить, що є три типи акторів: таланти (є такі, вони теж мають вчитися, але у них це легше вдається), ті, хто має хист (тут робота наполовину допомагає у досяганні мети, бо все таки природне чуття присутнє), і ті, які не мають хисту, але це не незмінний стан.

  • Я маю приклад у театрі людини, яка тільки працею вибила своє місце на рівні з талановитими акторами.

Інстенсив триватиме з 18.00 до 22.00 і коштуватиме 300 гривень. Обовязкова попередня реєстрація за посиланням.

Фото надані Євою Якубовською 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору