Поховати чи ребальзамувати: міністерка Супрун радиться, що далі робити з тілом Пирогова

Сьогодні, 31 січня, очільниця МОЗу Уляна Супрун на власній фейсбук-сторінці розпочала голосування, в якому радиться з користувачами, чи виділяти бюджетні кошти на ребальзамацію тіла професора Пирогова, яке зберігається у Вінниці.  

За словами Супрун, на це потрібно майже 200 тисяч гривень, які, на думку урядовиці, можна було би витратити на ліки для живих людей.  

 • «Комісія Національного музею-садиби М. І. Пирогова звернулася до Уряду з проханням надати дозвіл на ребальзамування тіла вченого. Ціна питання – 199 034 грн», – пише Супрун.

Натомість міністерка відзначає, що на ці кошти можна придбати ліки, яких часто не вистачає в областях.

 • «Наприклад, більше сотні упаковок препарату для лікування гострого лейкозу. Часто маємо запит від регіонів на цей препарат. Або інших ліків чи медичних засобів, що могли б допомогти багатьом пацієнтам».

З огляду на ситуацію, Супрун пропонує користувачам мережі взяти участь в опитуванні: куди краще витратити таку суму коштів – «на лікування живих людей» чи «процедуру ребальзамування, яка вже не допоможе нікому».

Нагадаємо, що забальзамоване тіло вченого зберігається у музеї-садибі Пирогова вже 135 років. Однак час від часу необхідно проводити процедуру ребальзамації, яку востаннє робили в 2011 році, а наступну очікують цьогоріч.

Долучитися до голосування можна перейшовши на відповідний пост керівниці МОЗу:

Голосування триватиме ще протягом шести днів, станом на зараз в опитуванні взяли участь вже понад три тисячі користувачів, з великим відривом лідирує варіант “лікування”, а не “ребальзамування”: 83% проти 17%

Фото vivareit.com

Позначки: , , , , , , ,

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
 • Роман Кайнер

  Сім тисяч доларів… Гадаю, щодня в одному лише МОЗ розкрадається в рази більше.

  • Andriy D.

   На жаль, гроші – остання проблема. Це ж треба з РФ домовлятися, а директор садиби розповідав, що на рівні міністерств йому рекомендували “пошукати спеціалістів в Україні”. По селах шукатимуть, певно.
   Взагалі, ганебний самий факт такого опитування. Наче, стільки говориться про національну пам’ять.

   • Роман Кайнер

    Я далекий від цього, але щось таке чув, що навпаки москалики у нас переймали досвід бальзамації. У них, он, Ілліч, на якого ніяких грошей не жаліють, вже майже весь гумовий, а у нас Пирогов, який завжди фінансувався за залишковим принципом, досить пристойно зберігся. З іншого боку, вони завжди будь-якою ціною переманювали наших талантів, тому можу уявити, що у нас спеціалістів справді немає.

    Я тут відкрив статтю 2010 року, там якраз директор музею скаржиться журналістові, що не може знайти на ребальзамацію тіла на 2011-й рік … 200 тисяч гривень! Схоже, це якась сакральна сума.

   • Goodwill

    Цим росія давно не займається, робить все медичний університет наш.

    • Andriy D.

     Було б щастя, аби так. Але фахівці усипальниці та медуніверу лише можуть виконувати “підтримуючі” процедури. Вони самі кажуть, що почнуться незворотні процеси у тілі, якщо ще трохи затягнути час.

 • Ivan Egorov

  Соромно взагалі таке виносити на люди.
  А з боку пані Супрун якось дивно такі питання ставити. Без заперечень її заслуг. Ну то чого лиш Пирогов, давайте проаналізуємо інші такі ж самі “зайві” бюджети. Скільки там МОЗ тратить на подарунки наприклад різні. Впевнений, там є де економити без загальної шкоди.

 • Egor Bushkov

  В стране, где простенький корпоративчик за такие деньги не организуешь, проводить такие опросы? Фу таким быть!
  Надо поднимать вопрос как организовать туристический бум к телу. В мире таких по пальцам одной руки сосчитать. А по давности – 135 лет, наверно, единственный.

 • більше ста років зберігали, а зараз знищити експеримент, який проводить не одне покоління???

 • Sergii Fedoruk

  Осенью был в Виннице. Повторно посетил Пирогова. Все знают что в Виннице есть фонтан Порошенко. Рошен. Мало кто знает про Пирогова. Кстати Пирогов этнический русский. Надеюсь нацики от этого не придут в возбуждение. Так вот: Тело Пирогова лежит в обычной церквушке в обычных условиях. За 135 лет кажется ребальзамировалось два или три раза. И не гниет. Затраты на его содержание копеечные. Другая известная мумия в Москве на себя тянет в год миллионы долларов. Но постоянно гниет. Ну а что гниет несмотря ни на что? … думаю понятно.

 • Sergii Fedoruk

  Значение Пирогова для мировой медицины приравниваю к открытиям Ньютона Циолковского Эйнштейна и так далее. Порядок значения Пирогова в мировом плане кто в теме понимают.
  А теперь главное: кто такая супрун? Какая то медсестра упавшая на нашу голову не известно откуда. Фактически аферистка мирового масштаба. Как она может даже ставить такую проблему. С другой стороны сумма что нужна просто смехотворна. В МОЗ України за такую сумму отката разве что уборщица жопу подымет. С одной стороны мировая светила а с другой доктор смерть. По поводу чего мы думаем проводить опрос?

 • Sergii Fedoruk

  Думаю фишка в другом. Деньги на закупку можно неплохо наварить. Деньги на благотворительность это деньги мимо кармана. Без навара.

 • Oleg Suhomlin

  Супрун завидует сильно…

 • Oleg Gaidamak

  Чому б не зробити вхід до склепу Пірогова платним для туристів і на зароблені гроши провести ребальзамування.

 • елена

  Пирогов внёс большой вклад в медицину за что ему огромная благодарность.
  Но разве он завещал себя бальзамировать? Как бы он на такое посмотрел, что потомки смотрят на его забальзамированное тело? А ещё не дай Бог организуют просмотр за деньги!! Человек имеет право на жизнь и на смерть. Его нужно похоронить.

 • Dmtr Tailor

  Зробити як у Румунії, пересадити усіх чиновників на вітчизняні авто, а їх “злидневі” продати. Вистачить і на дітей, і на Пірогова, років на десять. Вважаю саме тільки авто Супрун потягне на ці дві проблеми. А чінуши змусять вітчизняного виробника робити нормальні авто. Одразу декількох зайців. І взагалі не дивлячись на мизерні зарплатні в обласних лікарнях, відділеннях МОЗ, і не тільки на стоянках останні досягнення світового автопрому. Про МСЕКі взагалі краще промовчати. 80% інвалідностей небезкоштовні. У мене сусід з останьою стадією цироза не зміг отримати інвалідність, пам’ятаю як він помер глава ЛКК раділа, що не потрібно давати інвалідність. Краще би Супрун навела порядок у своєму господарстві, тоді б і кошти були.

 • Mihail Lyutenko

  Можу технічно допомогти, володію методом бальзамування,знаю подробиці бальзамування тіла проф.М. І. Пирогова від проф. Я. Р. Синельникова.

 • Виталий Борблик

  Сама постановка вопроса возмутительна и провокационна – не должно одно исключать другое.

 • pressaua

  супрун ворує більше, також вона є вбивця українців, а тепер замахнулася ще й на культурні статки та історичну пам*ять….