Поховати чи ребальзамувати: міністерка Супрун радиться, що далі робити з тілом Пирогова

Сьогодні, 31 січня, очільниця МОЗу Уляна Супрун на власній фейсбук-сторінці розпочала голосування, в якому радиться з користувачами, чи виділяти бюджетні кошти на ребальзамацію тіла професора Пирогова, яке зберігається у Вінниці.  

За словами Супрун, на це потрібно майже 200 тисяч гривень, які, на думку урядовиці, можна було би витратити на ліки для живих людей.  

  • «Комісія Національного музею-садиби М. І. Пирогова звернулася до Уряду з проханням надати дозвіл на ребальзамування тіла вченого. Ціна питання – 199 034 грн», – пише Супрун.

Натомість міністерка відзначає, що на ці кошти можна придбати ліки, яких часто не вистачає в областях.

  • «Наприклад, більше сотні упаковок препарату для лікування гострого лейкозу. Часто маємо запит від регіонів на цей препарат. Або інших ліків чи медичних засобів, що могли б допомогти багатьом пацієнтам».

З огляду на ситуацію, Супрун пропонує користувачам мережі взяти участь в опитуванні: куди краще витратити таку суму коштів – «на лікування живих людей» чи «процедуру ребальзамування, яка вже не допоможе нікому».

Нагадаємо, що забальзамоване тіло вченого зберігається у музеї-садибі Пирогова вже 135 років. Однак час від часу необхідно проводити процедуру ребальзамації, яку востаннє робили в 2011 році, а наступну очікують цьогоріч.

Долучитися до голосування можна перейшовши на відповідний пост керівниці МОЗу:

Голосування триватиме ще протягом шести днів, станом на зараз в опитуванні взяли участь вже понад три тисячі користувачів, з великим відривом лідирує варіант “лікування”, а не “ребальзамування”: 83% проти 17%

Фото vivareit.com

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору