Let’s do it: вінничан запрошують долучитися до всесвітнього прибирання

У квітні вінницькі активісти долучаться до всесвітнього «генерального прибирання» у рамках проекту «Зробимо Україну чистою разом!». Цьогоріч організатори у Вінниці сподіваються залучити до благоустрою міста понад півсотні волонтерів. 

Цьогоріч екологічна акція з прибирання «Зробимо Україну чистою разом!» розпочнеться одночасно у всіх областях країни 29 квітня з 10:00. Долучатися до акції можуть громадяни України, комерційні та некомерційні організації, компанії та державні установи, засоби масової інформації, зірки та лідери громадської думки.

Організовує щорічне весняне прибирання країни громадська організація Let’s do it, Ukraine.

Громадська організація Let’s do it, Ukraine – учасник загальносвітового руху Let’s Do It! World, що об’єднує близько 17 мільйонів людей в 113 державах, які щорічно в обраний день виходять на прибирання у своїй країні.

Головною метою такої акції є не лише поліпшення екологічної ситуації у світі та, зокрема, в Україні, а ще й поширення волонтерського руху, адже жоден з учасників не отримує матеріальної винагороди за участь у проекті та благоустрій рідного міста.

До речі, на цей рік організатори запланували значно розширити коло активістів. Якщо у 2016 році до акції долучилось близько 700 тисяч учасників на 5000 локаціях у всіх областях України, то вже цьогоріч ГО Let’s do it, Ukraine запланували понад мільйон учасників та 5 тисяч локацій по всій країні. Щодо вінничан, то минулого року на акцію прибирання у місті вийшли близько 200 волонтерів. Цього року організатори планують щонайменше подвоїти кількість і тому залучають учнів шкіл, студентів, громадських діячів і усіх бажаючих активних громадян міста Вінниця.

У Вінниці заходи у рамках акції «Зробимо Україну чистою разом» розпочнуться вже цієї п’ятниці, 17 березня. Цього дня о 13:30 у приміщенні Вінницької академії неперервної освіти (вул. Грушевського, 13) відбудеться «Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку у Вінницькій області» до участі у якому запрошують усіх, кому небайдужа ця тема.

  • Ми організовуємо Форум для всіх, щоб кожен бажаючий зміг прийти та взяти участь у обговоренні проекту, – розповідає координатор акції у Вінницькій області Владислав Сірик. – Я зараз планую запросити вінницьких громадських діячів, які вже мають власні екологічні проекти. На Форумі у нас будуть представники національної команди, які зможуть розповісти більше про роботу Let’s do it, Ukraine. Вони допоможуть залучити волонтерів до прибирання і до участі в організації та проведенні акції. Цього року ми плануємо залучити вдвічі більше людей, ніж минулого року і будемо лише раді, якщо зможемо збільшити кількість втричі.

Окрім цього, після проведення масштабного прибирання відбудеться ЧистоFest – екологічно-розважальний захід, на якому організатори розкажуть про підсумки прибирання.

  • Всіх волонтерів запрошуємо відпочити та розважитись на цьому фестивалі. У нас будуть прямі трансляції з іншими областями, запросимо представників національної команди, також влаштуємо музичний концерт. У нас також будуть інші маленькі локації, наприклад, з певних майстер-класів чи фотовиставка про те, як відбувалося це прибирання. Це буде такий фестиваль, де люди зможуть відпочити, дізнатися про організацію, – розповідає Владислав Сірик.

Наразі місце та час фестивалю ще уточнюється і стане відомим після 17 березня. Також організатори зазначають, що обмежень до участі в акції немає: будь-хто може долучитися до акції сам, з друзями чи сім’єю.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору