Лемур і павіани-гамадрили: як прижилися новачки у вінницькому зоопарку. ФОТОРЕПОРТАЖ

У Подільському зоопарку крихітні поповнення — семимісячний лемур котячий, якого обміняли на зубра у Черкаському зоопарку та власне поповнення – два павіана-гамандрили від різних мам.

Сьогодні, 1 грудня, коли ми завітали до Подільського зоопарку, що лемур, що мавпочки разом із своїми мамами знаходяться в теплих вольєрах, де температура близько 15 градусів, підлога з підігрівом та багато їжі. Вольєри знаходяться поруч.

Поспостерігати за тваринками один поперед одного біжать школярі. Але, лемур, наприклад, не дуже позує на камеру. Він постійно пересувається приміщенням, чіпляється лапками за сітку, обіймає тарілку з їжею та шукає її серед тирси. Як розповіли працівниці зоопарку, він їсть овочі, дуже любить виноград, також в раціон вводиться трохи мяса. Лемур надзвичайно грайливий, прудкий та пластичний.

  • Він в нас не любить, коли фотографують. Тільки дістаєш камеру і він вже втікає кудись, відвертається, – говорить одна із працівниць зоопарку поки наш фотограф намагається впіймати кадр.

Його сусіди абсолютна протилежність. Павіани-гамадрили спочатку сидять спокійно та обіймають малечу, котра з’явилася на світ два і один місяць тому. Стає навіть зрозуміло, де чия «дитина», адже дві самки з однаковою турботою ставляться до обох малюків. Та і виглядають Джоні і Майк майже однаково. 

  • Спочатку, поки не привезли лемура, вони в нас були в окремих приміщеннях, а потім ми пересилили обох сюди і побачили, що ніби вони добре вживаються, – розповідають у зоопарку.

Мами-гамадрили майже не випускають малюків з лап, обіймають, розчісують та годують. Крихітки гамандрили в свою чергу бавляться один з одним, показують язик та притуляються до однієї мами.

Ми простояли біля вольєру з павіанами-гамандрилами близько 20 хвилин, адже відвести погляд від грайливих тварин було неможливо.

Працівниці зоопарку говорять, що перший час, коли двох самок помістили в одне приміщення, вони боялися наодинці заходити туди, бо ті могли агресивно реагувати на сторонніх людей. 

  • Взагалі директор зоопарку дуже за ними «труситься», це в нас вперше народилися такі павіани. То він навіть сам приносить їм сир, якісь молочні продукти, бо зараз це дуже потрібно. Та і ми намагаємося більше уваги приділяти новачкам, як лемуру, так і павіанчиками, – додають працівниці.

До лемура і павіанів не пускають сторонніх, годувати та заходити до вольєру мають право лише працівники зоопарку. Це робиться задля безпеки тваринок.

Фото Андрія Завертаного 

 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору