× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Лебеді на каві та відро еспресо: у Вінниці відбувся чемпіонат бариста та лате-арту

Близько 40 бариста із Вінниці, Києва, Одеси, Хмельницького, Львова, Херсону, Кривого Рогу та Дніпра змагалися у Вінниці в умінні варити каву. Протягом усіх вихідних – 10 та 11 грудня – у місті проходив регіональний чемпіонат «Barista latte-art cup Podillia».

Чемпіонат відбувався у ТРЦ «Мегамолл». Хоча й розташувалися кавові машини на третьому поверсі великого торгового центру, проте неповторні аромати охопили практично всю будівлю. Учасники змагалися у двох номінаціях – бариста класика та лате-арт. 10 грудня відбувся півфінал, у якому було визначено 12 фіналістів: по шестеро учасників у кожній з номінацій. За перемогу вони змагалися 11 грудня.

dsc03850

  • За 15 хвилин в номінації «Бариста класика» учасникам необхідно приготувати по 4 напої еспресо, молочного кавового – це, зазвичай, капучіно, та авторський напій. У лате-арті дається 10 хвилин на приготування двох ідентичних напоїв капучіно або лате, двох еспресо-макіято і два екземпляри авторського напою, – розповів організатор змагань у Вінниці Ростислав Каплун.

Допоки ми спостерігали за чемпіонатом, то помітили, що судді лише злегка куштують напій. Решта – виливається після дегустації у відро. При нас волонтери чемпіонату винесли відро напоїв.

Роботи учасників оцінювало титуловане журі – це сертифіковані судді Національного чемпіонату бариста. Серед них був також Руслан Якубов, котрий є переможцем одного з національних чемпіонатів попередніх років. Саме учасником головного кавового змагання України мріє стати чи не кожен бариста. Такі змагання як у Вінниці є для них лише тренуванням.

dsc03830

  • Для мене ці змагання – спорт, – зізнається учасник з Києва Віталій Гармаш. – Я приємно здивований високим рівнем організації змагань у Вінниці.

Віталій був єдиним учасником, котрий у конкурсі з лате-арту використав для малюнку зелену харчову фарбу. Врешті, за оригінальність він здобув почесне срібло.

dsc03922

dsc03899

Віталій Гармаш

 

Абсолютною переможницею обох номінацій стала бариста з Хмельницького Ірина Козінчук. За три роки у кавовій справі вона вже встигла побувати на п’яти подібних змаганнях.

  • В класиці я виступаю вперше. І одразу перемога. Я шокована. В латте-арті я вже маю досвід участі в змаганнях – є два кубки за перше і за третє місце. Ось з Вінниці ще один привезу. Дуже хочу потрапити на національний чемпіонат бариста, а надалі зайнятися тренерством.

dsc03698

Ірина Козінчук

Завдяки спонсорській підтримці переможці отримали цінні призи – спеціальні кавоварки, чайники та блендери.

Результати змагань:

Результати БАРИСТА
Чемпіонат Поділля 2016
# ПІБ Місто
1 Козінчук Ирина Хмельницький
2 Авраменко Анастасія Вінниця
3 Романішин Владислав Одеса
4 Коваль Анна Вінниця
5 Щур Олександр Вінниця
6 Турянский Владислав Одеса
Результати ЛАТТЕ-АРТ
Чемпіонат Поділля 2016
# ПІБ Місто
1 Козінчук Ірина Хмельницкий
2 Гармаш Віталій Київ
3 Суконкін Олександр Київ
4 Баньковський Юрій Львів
5 Роман Чукало Херсон
6 Розенталь Дмитро Київ

Фото Сергія Немирівського

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору