Лабораторія: вода у Вінниці смердить «у межах норми»

В управлінні Держпродспоживслужби міста Вінниці про неприємний запах питної води не знають. А останні проби води, взяті на дослідження минулого тижня, – відповідають мікробіологічним показникам.

За словами головної спеціалістки відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у місті Вінниці Людмили Крутікової, дослідженням проб води займається державна установа «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України», бо в Держпродспоживслужби лабораторії немає.  Саме працівники обласного лабораторного центру відбирають проби води і надають інформацію Держпродспоживслужбі про результати аналізів.

 • За останній період ми перевіряли позапланово дошкільні навчальні заклади, закінчили минулого тижня перевіряти пришкільні табори, – каже Людмила Крутікова. – За результатами дослідження, який нам надав Вінницький обласний лабораторний центр, вода відповідала санітарним вимогам у цих закладах по мікробіологічним і санітарно-хімічним показникам. Інших даних у мене немає.

Завідуюча відділом організації санітарно-гігєнічних досліджень ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Ванда Рощинська розповіла, що дослідження води вони проводять раз у квартал (останні раз це було у квітні) і поки надзвичайних ситуацій не було.

Частина Вінниці – без води, у решти будинків – сморід з-під крану. Водоканал намагається “перебити” запах

 • То вона цілий рік така вода, – каже Ванда Рощинська про воду з неприємним запахом на яку почали на днях скаржитися вінничани. – Вам чітку відповідь може дати лише сам водоканал. Ми проводимо тільки дослідження, а не контролюємо процес очищення води. Якщо говорити про лабораторні дослідження, то вони в межах допустимих показників. Те, що вода із запахом – люди піднімають питання, але це в межах допустимих двох балів за ДСанПіНом («Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». – РЕД.)

Уже менше як за годину для того, щоб уточнити інформацію чи все-таки на цьому тижні брали в лабораторному центрі проби води в річці, нам повідомили, що пані Рощинська – у відрядженні. Крім того, лише вона володіє такою інформацією, але повідомили, що останні забори води в річці для дослідження брали приблизно 29 травня.

У  лабораторії «Вінницяоблводоканал» графік роботи – як стало відомо з власних джерел – до 16:00, хоча у приймальні підприємства запевняли, що до 17:00. Відтак що показують проби води виробничої лабораторії підприємства – поки невідомо.

У Держпродспоживслужбі міста Вінниці кажуть, що вінничани, які невдоволені запахом води нехай пишуть листи-скарги до них, в управління, або до обласного лабораторного центру, який і досліджуватиме воду.

А от на трьох міських пляжах: «Гонти», «Хімік» та «Центральний» купатися заборонено.

 • За даними державної установи «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України», якість води у місцях купання людей річки Південний Буг, на пляжах «Гонти», «Хімік», «Центральний», не відповідає санітарним вимогам по мікробіологічним показникам, водневому показнику та вмісту формальдегіду, – каже Людмила Крутікова. – Збудиників паразитарних захворювань, солей важких металів у пробах води не виявлено.

На цих пляжах уже встановлені таблички про заборону купання. А от чи зможуть вінничани купатися у водоймі згодом – покаже моніторинг проб води в липні. Планово воду в лабораторії перевіряють раз на місяць.

За словами Людмили Крутікової, щоб пити чисту воду чи купатися в чистій річці – її треба берегти: не смітити, не вигулювати поруч тварин, не зливати нечистоти з вигрібних ям.

 • Річка використовується як водозабір для централізованого водопостачання, – каже Людмила Крутікова. – Водоканал займається питаннями очищення та підготовки води. Уявіть, які необхідно вжити заходи, щоб цю воду можна було пити і щоб вона була безпечною. І як важко водоканалу з кожним роком це робити, бо річка забруднюється з кожним роком все більше і її стан потроху стає все гіршим.

Фото zhinka.net.ua

Позначки: , , , , , , , , , ,

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
 • Alina Prysiazhnyuk

  Останніх кілька днів воду не те що пити – в ній митися гидко. Зазвичай віддає рибою абощо, а нині і справді якимись відходами.

 • Max Zhuk

  Заголовок вражає. Лабораторія: вода у Вінниці смердить «у межах норми». Як те, що вода смердить, може бути нормою?! Вода взагалі не повинна смердіти!

 • Алиса Гончаренко

  Що означає “пишіть скарги”. Є відповідні органи, що контролюють якість питної води і вони зобовязані вживати превентивні заходи аби вода не мала запаху стоялого гнилого болота!!!!

 • Lenchik Povar

  Буде текти з крану гівно,вони скажуть пийте, все в межах норми.

 • Сергей Малецкий

  Качественной можно считать только такую воду, которая, по оценке потребителей, не имеет вкуса и привкуса !!!!
  Обычные люди не ощущают вкус и привкус интенсивностью 0 и 1 балл. Вкус и привкус интенсивностью 2 балла чувствуют только некоторые потребители (до 10% населения), и лишь при условии предупреждения, то есть если обратить на это их внимание!!
  При повышении интенсивности вкус и привкус становятся ощутимыми для всех потребителей без какого-либо предупреждения. Поэтому интенсивность вкуса и привкуса питьевой водопроводной воды не должна превышать 2 баллов, что отражено в государственном стандарте на питьевую водопроводную воду