Київський дизайнер створив нову схему громадського транспорту Вінниці, “за яку не соромно”. ГРАФІКА

Київський дизайнер Костянтин Череповський розробив альтернативну схему руху громадського транспорту Вінниці.

Вона, на думку дизайнера, є значно більш зручною та зрозумілою для пасажирів ніж та, яка діє в місті зараз та розташована на зупинках громадського транспорту. Схему вже можна завантажити на смартфон та користуватися безкоштовно. Раніше Череповський вже зробив альтернативну схему київського громадського транспорту.

Як пише Костянтин у своєму дописі “На мапу поставлено все”, він зробив це на волонтерських засадах, робота не призначена для комерційного використання. У схемі зображені маршрути усіх видів громадського транспорту Вінниці: трамваїв, тролейбусів, автобусів та маршруток.

“Хоча з містом мене мало що пов’язує, в мою стрічку новин систематично потрапляють публікації, з яких складається стійке і скажено приємне відчуття, ніби Вінниця перебуває в авангарді міського планування і транспортної інфраструктури України. З тих пір як в кінці 2000-х Цюріх подарував Вінниці сотню списаних, а за нашими мірками майже нових трамваїв, вона з усіх сил намагається стати краще – і нехай з перемінним успіхом, але, здається, у неї виходить. Особливо це помітно на тлі столиці: поки Київ розбирав трамвайні колії, Вінниця будувала нові, а поки столиця ганебно доводила техніку до ручки – Вінниця дбайливо берегла свою”, – зазначає Костянтин.

Дизайнер зазначає, що наявна схема, яка використовується містом, надто складна для сприйняття і переобтяжена зайвими елементами. Водночас відзначає значну роботу вінницьких дизайнерів, які ґрунтовно підійшли до її створення.

Нині діюча схема громадського транспорту Вінниці

 

У своєму дописі Костянтин детально розповідає, якою логікою він послуговувався, коли створював схему, які використовував алгоритми та як вирішував складні питання, пов’язані, наприклад, із зображенням транспортних вузлів.

Зрештою, у дизайнера вийшла наступна схема: 

Її вже можна завантажити за цим посиланням у форматі .png у високій роздільній здатності, або ж у векторному форматі за цим посиланням. 

Робота публікується під варіантом ліцензії Creative Commons BY-NC-ND, а це значить, що автор розраховує на дотримання, по суті, всього двох простих умов: а) її можна вільно відтворювати і поширювати тільки в некомерційних цілях і б) не можна вносити в неї змін.

Також Костянтин Череповський просить читачів, які помітили помилку в схемі, повідомляти його про це на пошту vintransmap@gmail.com

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору