Київський дизайнер створив нову схему громадського транспорту Вінниці, “за яку не соромно”. ГРАФІКА

Київський дизайнер Костянтин Череповський розробив альтернативну схему руху громадського транспорту Вінниці.

Вона, на думку дизайнера, є значно більш зручною та зрозумілою для пасажирів ніж та, яка діє в місті зараз та розташована на зупинках громадського транспорту. Схему вже можна завантажити на смартфон та користуватися безкоштовно. Раніше Череповський вже зробив альтернативну схему київського громадського транспорту.

Як пише Костянтин у своєму дописі “На мапу поставлено все”, він зробив це на волонтерських засадах, робота не призначена для комерційного використання. У схемі зображені маршрути усіх видів громадського транспорту Вінниці: трамваїв, тролейбусів, автобусів та маршруток.

“Хоча з містом мене мало що пов’язує, в мою стрічку новин систематично потрапляють публікації, з яких складається стійке і скажено приємне відчуття, ніби Вінниця перебуває в авангарді міського планування і транспортної інфраструктури України. З тих пір як в кінці 2000-х Цюріх подарував Вінниці сотню списаних, а за нашими мірками майже нових трамваїв, вона з усіх сил намагається стати краще – і нехай з перемінним успіхом, але, здається, у неї виходить. Особливо це помітно на тлі столиці: поки Київ розбирав трамвайні колії, Вінниця будувала нові, а поки столиця ганебно доводила техніку до ручки – Вінниця дбайливо берегла свою”, – зазначає Костянтин.

Дизайнер зазначає, що наявна схема, яка використовується містом, надто складна для сприйняття і переобтяжена зайвими елементами. Водночас відзначає значну роботу вінницьких дизайнерів, які ґрунтовно підійшли до її створення.

Нині діюча схема громадського транспорту Вінниці

 

У своєму дописі Костянтин детально розповідає, якою логікою він послуговувався, коли створював схему, які використовував алгоритми та як вирішував складні питання, пов’язані, наприклад, із зображенням транспортних вузлів.

Зрештою, у дизайнера вийшла наступна схема: 

Її вже можна завантажити за цим посиланням у форматі .png у високій роздільній здатності, або ж у векторному форматі за цим посиланням. 

Робота публікується під варіантом ліцензії Creative Commons BY-NC-ND, а це значить, що автор розраховує на дотримання, по суті, всього двох простих умов: а) її можна вільно відтворювати і поширювати тільки в некомерційних цілях і б) не можна вносити в неї змін.

Також Костянтин Череповський просить читачів, які помітили помилку в схемі, повідомляти його про це на пошту vintransmap@gmail.com

Позначки: , , , ,

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
  • Человек

    Да тут только за одни текста горизонтальные, их размер, уже огромная благодарность

  • Suzanne Zhukovska

    крута штука))буду використовувати

  • Roman Slobodinsky

    Дивно, але запропонований варіант куди більш перевантажений ніж наш. Частину важливої описової інформації взагалі прибрано, від чого схема втратила інформативність та довідкову складову. Просто схема, яку потрібно хвилинами вивчати. В нашій є перелік усіх станцій з можливістю знайти будь-яку з них просто за координатною сіткою. Тобто є кілька варіантів пошуку станцій, та можливого руху.