Китайці планують збудувати на Вінниччині нові сонячні станції та виробляти батареї

До Вінниці прибула делегація з Китаю, щоб дослідити інвестиційний клімат Вінниччини та підшукати землю для будівництва сонячної електростанції.

Як повідомляє облдержадміністрація,  16 листопада відбулася зустріч представників ОДА, «Вінницяобленерго» з представниками китайської корпорації CNET.

Проектний менеджер корпорації CNET Вейн Чан та директор департаменту з нових проектів ТОВ «Енерджі Консалтинг» Терче Мітья окреслили наміри китайської сторони: вивчити інвестиційний клімат Вінницької області, провести моніторинг земельних ділянок для будівництва сонячних електростанцій та обговорити умови створення спільного підприємства для реалізації проекту.

Натомість перший заступник голови ОДА Андрій Гижко запевнив потенційних інвесторів, що всі компанії, які працюють в області  мають гарантії від держави про захист своїх інвестицій.

  • За останні п’ять років ми активізували такий напрямок, як альтернативна енергетика, на рівні держави прийнято закон про «зелену» енергетику, який гарантує до 2030 року закупівлю державою усієї альтернативної енергії, яка вироблятиметься в Україні за спеціальною високою ціною,щоб стимулювати виробіток «зеленої» енергії, – розповів пан Гижко.
  • Наразі в регіоні протягом п’яти років з’явились 21 гідроелектростанція, більше 20 сонячних електростанцій різної потужності. Всього виробляється альтернативної енергії 113 мегават, тобто в масштабах України кожен четвертий кіловат електроенергії виробляється на Вінниччині.

Крім того, перший заступник голови ОДА висловив  зацікавленість не лише в будівництві  сонячних електростанцій, але й у вивченні можливості  створення виробництва сонячних батарей на території Вінницької області.

Наразі в області працюють інвестори із 115 країн світу. Найактивніше інвестують: Польща, Румунія, Франція, Іспанія.

Нагадаємо, що інвестор з Саудівської Аравії планує збудувати на Вінниччині три електростанції за близько 30 мільйонів євро.

Фото vin.gov.ua, головне – old.dabi.gov.ua

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору