× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Квадрокоптер замість сміттєвоза: вінничанка вразила європейських експертів власним ноу-хау

На міжнародному симпозіумі в Італії вінничанка Ольга Яворовська презентувала науковцям нову концепцію поводження зі сміттям.  Ідея в тому, щоб прибиранням відходів займалися квадрокоптери.

Про інноваційне дослідження вінничанки повідомляє «День».

У жовтні аспірантка кафедри будівництва, міського господарства та архітектури Вінницького національного технічного університету Ольга Яворовська презентувала міжнародним науковцям розробку на основі власного дослідження. Вона запропонувала використовувати дрони для збору сміття у районах малоповерхової або котеджної забудови, що дозволяє економити на пальному для старих сміттєвозів та зменшувати від них шкідливі викиди в атмосферне повітря.

У симпозіумі, організованому IWWG (International Waste Working Group) – Міжнародною робочою групою з відходів, взяло участь 676 учасників з презентацією більше 550 наукових робіт, які були попередньо відібрані із 864 поданих пропозицій.

Sardinia 2017 — 16-th International waste management and landfill symposium

  • Екологічний форум став логічним продовженням Давоського економічного форуму, на якому було ухвалене рішення про перехід до циркульної економіки. Якщо раніше у нас були концепції 4R – вони передбачали скорочення кількості відходів та їхню переробку, то тепер це нова стратегія, – розповідає науковиця. – Вона відрізняється тим, що уже на етапі утворення продукту думають про те, як потім від нього переробляти відходи.
  • Оскільки моя дисертація, над якою я зараз працюю, присвячена саме вигідному розташуванню об’єктів поводження з побутовими відходами, то мене запросили взяти участь у симпозіумі й представити свої напрацювання.

Протягом року Ольга Яворовська досліджувала скільки та яке саме сміття викидають містяни до сміттєвих контейнерів, які з тих відходів підлягають вторинній переробці, чи сортують їх вінничани, у яких мікрорайонах.

Читайте також: У Вінниці насортували майже 600 тонн відходів

А от ноу-хау з використання квадрокоптерів для збору твердих побутових відходів у приватному секторі науковця презентувала у секції стартапів симпозіуму.

  • У багатоповерховій забудові люди приносять сміття на спеціально облаштований майданчик, сміттєвоз приїжджає і все це вивозить. У приватному секторі все відбувається по-іншому. Люди складають сміттєві пакети на узбіччі, машина проїжджає усі вулиці й оператор вручну збирає всі ці відходи. Ми пропонуємо оптимізувати цей процес – сміттєзбиральна машина їздить лише по головних вулицях міста, а на всіх бокових – працюють квадрокоптери, які приносять сміття до сміттєвоза, – пояснює ідею дослідниця.
  • Таким чином ми зменшимо викиди в атмосферу від сміттєвоза, підприємство зекономить гроші на пальному, а вартість вивезення сміття буде здешевленою. Ця ідея сподобалася науковцям, і вони готові її підтримати для використання в малих містах.

Як повідомляє видання, її ідея зацікавила науковців настільки, що вони запросили пані Ольгу вже на наступну конференцію з поводження з відходами у 2018 році.

Зараз Ольга Яворовська  спільно з колегами по кафедрі та своїм науковим керівником Ігорем Дударем планують провести ще одне дослідження. Вони хочуть визначити оптимальні місця розташування для усіх елементів системи поводження відходів – від сміттєвого майданчика до сміттєпереробного заводу. Науковці, зокрема, вивчатимуть, як слід розташовувати сміттєві майданчики з урахуванням рози вітрів і сезонних факторів, де найкраще будувати сміттєсортувальні лінії чи котельні, зважаючи на логістику транспортування відходів.

Фото vntu.edu.ua, головне – hybridtechcar.com

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору