Кращі фото фестивалю “Вінниця-столиця УНР” 2018 року

13 жовтня, напередодні Дня захисника України у Вінниці відбувся традиційний фестивалю військово-історичної реконструкції “Вінниця – столиця УНР”.

Цього року фестиваль був присвячений подіям жовтня 1919 року, коли армія УНР мала намір здійснити наступ на білогвардійців поблизу міста Бершадь на Вінниччині. Саме цю битву відтворювали цьогоріч в яру на території Центральному парку Вінниці. Ось як презентували фестиваль перед самою подією:

Виставка військової техніки

Розпочався фестиваль з виставки військової техніки – історичної та сучасної. Біля Вежі Артинова усім охочим дозволили оглянути відтворений панцирник “Отаман Петлюра”, та новітню високозахищену українську військову машину “Варта-2”.

Детальніше про виставку та більше фото читайте і дивіться у нашому матеріалі: “Петлюра” і “Варта-2” біля Вежі: фестиваль “Вінниця – столиця УНР” розпочався виставкою техніки”

Урочиста хода реконструкторів

Перед відтворенням битви під Бершаддю від Вежі Артинова рушила колона військово-історичних реконструкторів урочистою ходою. На чолі колони просувався панцирник “Отаман Петлюра”, а замикали колону бійці ЗСУ та бронеавтомобіль “Варта-2”.

Детальніше про це та більше фото читайте і дивіться у матеріалі “Центром Вінниці пройшли “вояки УНР та збройних сил Півдня Росії”

Реконструкція бою армії УНР проти білогвардійців

Кульмінацією фестивалю стало відтворення подій 1919 року під Бершаддю. Понад сотня реконструкторів з усієї країни, у відповідних одностроях та з історичною, але вихолощеною зброєю, грали роль вояків армії УНР та Збройних сил Півдня Росії. Реконструкція відбувалася за участі артилерії, бронетехніки, великої кількості піротехніки та маси глядачів по периметру плац-театру.

Детальніше про це дивіться і читайте у нашому репортажі “Українське військо звільнило Бершадь від росіян: як відбулася реконструкція бою армії УНР проти “білих”

Як відбувалася минулорічна реконструкція – дивіться на нашому відео 2018 року:

Усі фото Андрія Завертаного

 

 

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору