Коза в пір’ях і мумія щура Ганса: у Вінниці експонують “Філософію” Олександра Никитюка. ФОТОРЕПОРТАЖ

У п’ятницю 13-го у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася зовсім не “академічна” і не “класична” виставка як для цього закладу.

Більш відомий вінничанам як автор муралів, куратор мистецьких фестивалів та художник по жіночому тіло, сьогодні Олександр Никитюк представив “НЕ книги”, інсталяції з решток тварин та картини. Олександр пояснює: він не пропонує власну філософію, але дає імпульс для мислення і формування власної філософії. В картинах та інсталяціях художник в іронічній формі обігрує відомі духовні та культурні символи і пропонує з них посміятися.

Поруч зі стендом, де зображенні “НЕ книги буття” та цноти, бачимо мумію… щура. Цього щура Олександр “виграв” під час фейсбук-обговорення, коли один львівський колега пропонував мертву тваринку комусь з інших художників. Никитюк встиг перший лишити власний коментар під постом-пропозицією, і вже за кілька днів отримав “Новою поштою” цінну посилку з трупиком гризуна.

Тепер Ганс займає почесне місце в скляному саркофазі у виставковій залі Краєзнавчого музею, який з мумією щура чимось нагадує Красну площу в Москві.

Не меншу увагу привертає і найбільша інсталяція виставки – арт-об’єкт “Кільцювання часу”, яка є повтором з ленд-арту в Литві, а також голова кози, яка продовжується “скелетом” з білого пір’я та впирається в стіну.

На стінах виставкової зали – серія картин з центральним зображенням величезного кота. Кіт, до речі, був зображений і на футболці художника, в якій той презентував власну виставку.

“Філософія” в Краєзнавчому музеї триватиме ще місяць до 12 серпня включно.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору