× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Коровій: земснаряди почнуть розчищати Буг вже цієї п’ятниці

Сьогодні під час позачергової сесії Вінницької обласної ради, на яку було винесено лише одне питання, відбулося обговорення стану з водопостачанням міста Вінниця.

Нагадаємо, що з приходом теплої пори року, вінничани знову почали масово скаржитися на неприємний запах води з-під крану. Так, у соцмережах мешканці міста зазначають, що вода має настільки сильний сморід, що нею неможливо митися або застосовувати її для господарських потреб.

Дня Вінницький водоканал учергове заявив про забруднення вод Південного Бугу пестицидами, через що вода й могла отримати відповідний запах. Водночас екологічна інспекція заявила, що до неї з Водоканалу не надходило жодних подібних висновків або повідомлень в офіційному порядку.

Водночас під час обговорення на сесії обласної ради, депутат Андрій Ковальов у своєму виступі зазначив, що місцеві очисні споруди станом на зараз не здатні очищувати воду з Південного Бугу.

 – Класність води Бугу – вже четвертого класу, а наші очисні здатні очищувати воду лише другого класу. Ми можемо модернізувати очисні, але що нам робити із джерелом води? – запитав з трибуни Ковальов.

Читайте також: «Вінницяоблводоканал» отримає 40 мільйонів доларів від Світового банку на реконструкцію мереж

Окрім того депутат зазначив, що станом на зараз місто та область не має повної інформації з приводу реального стану річки. За словами Ковальова, для того, аби мати повну інформацію, потрібно зробити аналітичну станцію вище рівня водозабору, на кордоні з Хмельницькою областю.

Коментуючи виступ, присутній на сесії голова Вінницької ОДА Валерій Коровій визнав, що проблема з водою – “серйозна і не нова”. За його словами, місто та область вже мають два земснаряди для очистки русла ріки, однак до 20 травня чиновники не мали права їх застосовувати у зв’язку з нерестом риби. Як повідомив Коровій, вже цієї п’ятниці, 25 травня, один земснаряд почне розчищати притоку Бугу річку Десенка. Другий – міський земснаряд – розпочне розчистку Бугу в районі Водоканалу.

 – Слід розуміти, що питання Південного Бугу – це питання державного рівня, державного водного господарства. За останні 20 років це господарство просто знищувалося і розкрадалося, там зараз вакханалія.

За словами Коровія, невдовзі у Вінниці має відбутися велика нарада з цого приводу, в тому числі за участі представників Хмельницької області, “адже це проблема не лише Вінниччини”.

Як підкреслив голова ОДА, питанням ситуації з Водоканалом, попри те, що він формально перебуває на балансі саме Вінницької області, має займатися і місто Вінниця.

– Щоб ви розуміли просто: бюджет розвитку Вінницької області – 50 мільйонів, бюджет розвитку Вінниці – один мільярд. Це результати фінансової децентралізації. Мережі “Водоканалу” перебувають на балансі міста, а сам Водоканал” – у комунальній власності області. Це питання юридичної особи, ми вирішимо це питання, воно має визріти, – сказав Коровій.

Як повідомив перший заступник голови обласної ради Андрій Гижко, окрім іншого влада Стрижавки з власного бюджету виділила 800 тисяч гривень на розчистку річки до кордону з м. Вінниця. Також вже є розрахунки, які дозволять забезпечити створення пяти пунктів моніторингу стану води до кордону з Хмельницькою областю.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору