Коровій: “Я не погоджуюсь з тим, аби в Аграрного університету забрали землю”

Сьогодні, 20 квітня під час виїздного засідання бюджетного комітету Верховної Ради України у Вінниці, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій прокоментував скандальну ситуацію, що склалася навколо спірних земель Вінницького Національного аграрного університету в с. Агрономічне. 

Нагадаємо, що вчора конфлікт навколо земель призвів до кількагодинного блокування траси поблизу Агрономічного мешканцями села. Громада села погрожує блокувати також центральні вулиці Вінниці, якщо питання не буде вирішено на їхню користь.

– Що рухає тими, хто перекриває дорогу? Їм пообіцяли, що вони візьмуть певну частину землі – державної землі, – отримають ділянки і потім на 99% цю землю продадуть. Я з такою постановкою питання погодитися не можу, – заявив Валерій Коровій відповідаючи на запитання журналіста. Голова ОДА вважає, що питання штучно політизовується.

– Для цього підв’язують прізвище колишнього депутата “Партії регіонів” Калєтніка (Григоря Калетніка, одного з тих хто підтримав “Диктаторські закони” Януковича під час Революці Гідності, – ред.), пояснюючи тим, чому вони так діють. А давайте заберемо Калєтніка і подивимося, що це земля Національного аграрного університету? Я не можу погодись з тим, що цю землю потрібно забрати у ВНАУ. Не потрібно підмішувати політичний підтекст в розборки з якихось корисливих мотивів, – підкреслив голова ОДА.

Читайте також: У бій за сотні гектарів вінницької землі вступили УНСО, команда Януковича та студенти-аграрії. ФОТО

Нагадаємо, що конфлікт навколо кількох сотень гектарів між громадою села Агрономічне та ВНАУ триває вже понад рік. Селищний голова Агрономічного, а також окремі політичні сили та громадськість села вимагають, аби державна земля була передана в комунальну власність Агрономічного та розподілена між мешканцями, зокрема учасниками АТО. Колектив ВНАУ категорично не погоджується з такою позицією та заявляє, що ця земля їм потрібна для проведення дослідів та практичних занять студентів-аграріїв.

 

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору