× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Коровій: “Моє відчуття, що ми входимо в хаос”

Головною новиною вчорашнього дня у Вінниці, безумовно, стала інформація про вірогідне призначення новим головою Вінницької ОДА нинішнього заступника міського голови Вінниці Владислава Скальського. 

Це прізвище не часто фігурувало під час розмов про найбільш вірогідні кандидатури на посаду голови ОДА, а вищими шансами на крісло наділялися більш одіозні персони, значно тісніше пов’язані з командою Зеленського під час останніх двох виборчих кампаній. Тим більш дивно кандидатура Скальського виглядає з огляду на те, що він передусім асоціюється з командою Вінницької міської ради, а відтак – і з Володимиром Гройсманом. Позаяк нинішнього голову уряду навряд чи можна назвати публічним опонентом новообраного президента, але й політичним партнером Зеленського Гройсмана назвати також складно. І хоч у соцмережах новину про призначення Скальського зустріли переважно схвальними коментарями, логіка цього призначення все ж лишається досить загадковою.

Поки Vежа очікує коментаря самого Владислава Скальського з приводу майбутнього указу президента про його призначення, нам вдалося поспілкуватися на цю тему з чинним головою Вінницької ОДА Валерієм Коровієм.

Сьогодні Валерій Вікторович приймає іноземні делегації, які з’їжджаються на Вінниччину напередодні відзначення Дня Незалежності.  Як і завжди, голова ОДА в бесідах з представниками консульств і посольств акцентує увагу на досягненнях регіону за останні роки і робить це, здається, з не меншим ентузіазмом, ніж до виборів президента та новини про нового майбутнього голову ОДА.

Вже після сьогоднішньої протокольної зустрічі з польськими дипломатами, Валерій Коровій люб’язно погодився відповісти на кілька запитань журналіста Vежі з приводу майбутніх перестановок в керівництві облдержадміністрації.

 – Валерію Вікторовичу, як Ви прокоментуєте вчорашню новину про майбутнє призначення Владислава Скальського на посаду голови Вінницької ОДА? 

– Я Владислава Скальського знаю давно, вважаю його одним з найкращих інвестиційних менеджерів, який дуже добре знає суть справ. Говорити про посаду на рівні голови ОДА… Я думаю, що він впорається. Серед мінусів – він не знає області, але це справа наживна. Все буде залежати, від якої команди він тут буде. Але я позитивно відношусь до його кандидатури.

 – Серед тих кандидатур, які називалися напередодні, прізвище Скальського не надто гучно звучало. Для багатьох вчорашня новина стала доволі несподіваною. Як Ви думаєте, чому президент зупинився саме на кандидатурі Скальського?

– Я можу сказати, що для мене тут нічого неочікуваного не було. Просто в сфері політичного аналізу та прогнозування на теренах Вінницької області все, на жаль, базується на рівні чуток і якихось припущень, а не на прагматичних підходах і розуміння того, що є принципи командної гри…

 – Людей здивувало зокрема те, що Скальський вважається ніби як членом команди Гройсмана у Вінниці, але його кандидатуру висуває Зеленський…

– Це питання до Зеленського. Декого, наприклад, дивувало, чому Коровія не звільнили. Але давайте говорити відверто, що Коровій вийшов з команди, яка працювала у міській раді. Коровій – командний гравець і для нього принципи командної гри – це є сутність. Ми все робили для того, щоб розвивалося місто і регіон. На сьогоднішній день Вінницький регіон за динамікою розвитку – ви можете легко це перевірити – по більшості позицій є найкращим в Україні. Це не робилося на порожньому місці, була проведена відповідна робота.

Команда Зеленського йшла з деклараціями “нових облич”, тому цілком очевидно, що вони хотіли бачити на посаді голови адміністрації нове обличчя.

Вибори вони виграли, ми вибори програли. Вінничани проголосували так, як проголосували. Коментувати тут щось… Щоб сказати, що не болить, то це буде нечесно – болить. Бо насправді ми за ці п’ять років пройшли дуже непростий етап: починаючи від штурму ОДА, від покришок, від перекриття вулиць.. Ми пройшли Калинівку, де треба було за ніч евакуювати 25 тисяч населення. А запорукою цього була єдність команди міста та області. Якби був роздрай – такого не було би.

Тому ніхто нікуди не йде, ми очікуємо адміністративно територіальної реформи, Я переконаний, що будуть сформовані облвиконкоми, буде запроваджений інститут префекта. І з огляду на це знову буде сформована команда, яка буде йти до вінничан і мешканців області з прагненням отримати політичну підтримку. Буде така політична підтримка – буде підстава формувати обласний виконком.

 – Тобто Ви зараз будете займатися політичною діяльністю?

– Я можу сказати, що я зараз просто хочу трішки відпочити. Скільки буде це “трішки” – буде залежати від певних обставин. Але я переконаний в тому, що ми зробили достатньо багато. В межах того що могли зробити. Так чи інакше, ми ствердно говоримо про те, що будемо йти на наступних виборах до обласної ради і формувати команду.

 – Ви спокійно передаєте владу, в надійні руки, на Вашу думку?

– Мені важко говорити, тому що посада голови ОДА – це посада, яка в значній мірі буде залежати від тих команд, які надходитимуть з Києва.

Тому мені важко зараз сказати, як розвиватимуться події, це абсолютно щиро. В ситуації, коли прем’єр-міністром був Володимир Борисович Гройсман я розумів логіку процесу, я розумів ті напрямки, в які потрібно рухатись. Розумів, що потрібно стимулювати і ми знову ж таки бачили розвиток регіону.

Зараз щось прогнозувати… я поки нічого не можу про це сказати. Тому що я поки що не бачу тієї політики, яку буде реалізувати новий уряд. Тому що на сьогоднішній день всі перебувають у політичній ейфорії. Але насправді ця ейфорія – вона базується на тій роботі, яку продовжує робити так звана “стара команда”. Команда, якій показали, що люди її не хочуть зараз, вони хочуть чогось нового. Ну ось тепер питання: ось це нове – воно буде в плюс, чи буде в мінус? Ніхто поки що про це нічого не може сказати. В мене є свої суб’єктивні судження, але оскільки я зараз перебуваю на посаді голови ОДА, я, вибачте, не маю права як чиновник, давати якісь оцінки тим чи іншим процесам.

Моє відчуття, що ми входимо в хаос. Я поки що не бачу ніякої політики. Бачу поки лише декларації, а політики не бачу.

Ось вчора я був здивований новою інформацією, новим оцінкам щодо Роттердаму +. І взагалі багато речей, які значно протирічать одне одному.

Я вважаю, що ми передаємо область в абсолютно працюючому режимі. Є певні перестороги, ми це відчуваємо. Дуже насторожився інвестиційний бізнес.

 – Мається на увазі взагалі після виборів?

– Так. І в якому напрямку воно піде – мені важко сказати. Тому що в людей величезні очікування.. А як людина, яка займалися макроекономікою, хочу сказати, що перед Україною сьогодні є дуже великі макроекономічні виклики.

Читайте також: «Слово і Діло»: за рік голова Вінницької ОДА став відповідальнішим на 2%. ГРАФІКА

Читайте також: Очільник Вінниччини потрапив у трійку кращих голів ОДА в Україні

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору