Комунальники захистили «Міні Вінницю» парканом та міркують над платним входом. ФОТО

У Центральному міському парку Вінниці та зокрема на локації «міні-Вінниця» – перші «втрати».

Під час відзначення Дня міста було пошкоджено одну з мініатюр – «Арку». Про це розповів керівник міського комунального підприємства «Вінницязеленбуд» Микола Залецький.

 • Під час Дня міста нашу локацію відвідало дуже багато людей. У результаті – поламана «Арка» та витоптаний рулонний новесенький газон. І це попри охоронців, які слідкували за людьми та просили бути обережними, – говорить Микола Володимирович.

Читайте також: Стати вище Вежі: у Центральному парку відкрили “Міні Вінницю”

Також очільник «Зеленбуду» повідомив, що пошкоджена «Арка» буде замінена на нову, хоча вже зараз видно, що “дірку” дещо підлатали:

 

Від випадків вандалізму в парку не допомагають ні камери спостереження (які, чомусь, встановлені так, ніби “заховані” за опорами освітлення, через що мають значно більш звужений кут огляду), ані поліцейські, які тут були на День міста, однак сьогодні в обід ми не помітили жодного “копа”.

Чутки, що нібито саме через цей випадок комунальники вирішили обносити мініатюри парканом – керівник підприємства спростував та пояснив, що огородити «міні-Вінницю» планували ще із самого початку, згідно із проектом, просто зробити це до Дня міста фізично не встигли.

Наразі ж «Зеленбуд» обговорює доцільність введення платного входу на локацію «Міні-Вінниця».

 • Скільки коштуватиме вхід та чи взагалі буде платним – поки не можу сказати, бо це питання саме вирішується.

Також Микола Залецький запевнив, що інших випадків вандалізму чи необережності не зафіксовано. Водночас VежА помітила частково відірвані стрілки годинника на копії Вежі Артинова, а ще раніше повідомлялося про зникнення “чоловічка” з ґанку копії будівлі ОДА – станом на сьогодні його там немає.

Фото Андрія Завертаного

             

Позначки: , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
 • VINNYTSIA_best_CITY

  https://uploads.disquscdn.com/images/438ab70d835bf476ada316cd6c3583a981fdab5b00bd1a7de28119162f57be2c.jpg Для чого було встановлювати паркан, який сильно порушує естетичність “міні Вінниці”, якщо можна було взяти приклад з Харкова, де такі ж макети були поміщені в скляні куби, щоб застерегти їх від можливих пошкоджень різним бидлом, що відбулося в нашому місті?

  • Sergiy Dalishchinskiy

   До речі, гарна ідея. Справді жаль, що буде обгороджено. А ще напевно зроблять платним вхід, що як на мене має більше мінусів, аніж +. Думаю з часом, якщо буде що вже захищати, вони дійдуть до цієї ідеї.

  • simaasan

   Скляні куби використовуються і у Вінниці на алеї Писанок що в лікарні Ющенка. Автори “Міні Вінниці” просто не могли про це не знати.

 • simaasan

  За моїми спостереженнями більшість пошкоджень спричинили не злісні вандали, а звичайні собі діти. Просто вони сприймають цю локацію як іграшковий майданчик. В контексті цього я взагалі не розумію яким чином паркан по периметру має вирішити проблему.

 • long34man

  Був там пару днів назад. Так, паркан трохи засмутив, зайвий він там, але все одно гарно. Лише, як на мене, не вистачає інформації де реально знаходяться ці об’єкти, хоч я й місцевий, але 2-3 будівлі не зміг ідентифікувати.