Командувач Нацгвардії у Вінниці відкрив меморіал загиблим бійцям. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 12 травня на території військової частини №3008 Національної гвардії України урочисто відкрили меморіал загиблим українським нацгвардійцям.

Відкриття пам’ятнику відбулося в присутності командувача Національної гвардії України, генерал-лейтенанта Юрія Аллерова, який прибув до Вінниці на честь 50-річного ювілею з дня створення військової частини №3008. В урочистостях також взяв участь голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, голово обласної ради Анатолій Олійник та інші міські та обласні чиновники.

   

Безпосередньо перед відкриттям монументу та звернення до присутніх військових, генерал-лейтенант Аллеров попросив підійти ближче до трибуни ветеранів російсько-української війни, які увесь час скромно стояли під стінами військової частини. За тим командувач подякував усі бійцям за несення служби та оголосив хвилину мовчання “за тими, хто не повернувся із завдання, хто досі перебуває в полоні та кого ми поки не можемо знайти”.

 

Після цього делегація у складі чиновників, військовослужбовців та духовенства підійшли до монумента, який досі був накритий тканиною.

   

Запаливши поминальні свічки, пам’ятник відкрили, а перед панахидою син одного із загиблих службовців – молодий хлопець на ім’я Андрій – трохи збиваючись прочитав вірш про військових на фронті.

   

Командувачу Національної гвардії також продемонстрували оновлену медичну частину: з новими ізоляторами та медичними блоками а також аптекою.

  • В аптеці спирт є? – запитав Аллеров молоду лікарку
  • Аякже.

     

Генерал-лейтенант згадував, що під час минулого його візиту всі тутешні стіни були покриті пліснявою і “сюди не можливо було зайти”, та похвалив місцевих чиновників за якісний ремонт.

– Взагалі, чітко видно: там де військові працюють щільно з місцевими адміністраціями, там такого безладу, який відбувся в Дніпрі (9 травня – VежА) не відбувається. А коли, знаєте, “кожен суслик – агроном”, то маємо подібну ситуацію, – поділився враженнями Аллеров та зазначив, що “розбори” в Адміністрації Президента щодо дій поліції на 9 травня у Дніпрі ще тривають.

– Ми їх у Вінниці інакше нейтралізували: перед ходою винесли банер “Доля Гітлера – майбутнє Путіна”. Нехай відправляють тепер такі фото своїм кураторам в Москві, – віджартував на це голова ОДА Валерій Коровій.

Фото Андрія Завертаного

                                                                           

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору