Коли насправді відкриють Київський міст для всього транспорту – коментарі чиновників

Як і останні вісім місяців, сьогодні машини та автобуси Київським мостом рухаються лише однією полосою в обидва боки: громадський транспорт та екстрені служби мусять пропускати один одного проїхати по мосту, таким чином втрачаючи час.

Окрім того, з обох в’їздів на Київський міст зникли поліцейські пости: тепер там їздить кожен охочий, навіть “Жигулі” на – увага! – фінських номерах.

 

VежА сьогодні, 30 жовтня прибула на міст, аби на власні очі побачити, які саме роботи там наразі проводяться і коли їх нарешті планують закінчити. Відповіді звичайних робітників наш, направду, ошелешили:

  • Буде добре, якщо завершимо до початку-середини грудня. Але більше реально, що це станеться десь в середині зими – мається на увазі відкриття руху для всього транспорту.

 

Робітники пояснюють: зараз забетоновано лише частину правої (або ж лівої – дивлячись з якого боку дивитися) – смуги для руху. Ще не бралися до облаштування пішохідних зон, опор для освітлення, комунікацій та тролейбусних ліній. З огляду на те, що погодні умови все гіршають, терміни завершення реконструкції можуть ще більше відсунутись. А повністю роботи можуть бути завершені хіба за рік.

 

Візуально видно, що до закінчення робіт – хай навіть ідеться лише про повне відкриття усіх смуг для руху транспорту, без комунікацій і облаштування пішохідних зон – ще досить далеко. Інше ситуація – під мостом: тут чітко видно результати робіт щодо підсилення опор та арок споруди.

   

Аби дізнатися офіційні терміни завершення робіт, ми звернулися за коментарем до директора Департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради Ігоря Кравця.

  • Ми розраховуємо, що відкриємо рух мостом повністю орієнтовно в середині листопада, – каже чиновник. З його слів, до кінця тижня мають бути зроблені шви “омонолічування”, на вихідних підрядник має доставити на місце проведення робіт опори для освітлення, які мають відразу забетонувати.
  • Зразу після цього ми розтягнемо тролейбусну лінію і будемо пробувати запускати рух тролейбусів. З цього моменту транспорт буде їздити повністю. Паралельно ми займатимемося пішохідними зонами: спочатку зробимо тротуар в один бік, потім – в інший, аби не перекривати рух мостом для пішоходів, – говорить п. Кравець. І підсумовує – повністю завершити роботи планують навесні 2018-го року.

Читайте також: «Скоро тут люди лазитимуть, як мавпи»: розпочався ремонт Київського мосту. ФОТО

Нагадаємо, що реконструкція Київського мосту розпочалася на початку березня цього року: з 11 березня міст було перекрито для руху приватного транспорту, періодично міст перекривали для руху всього транспорту – включно з громадським. Як тоді повідомили чиновники на спеціальному брифінгу для преси, повністю відкрити рух мостом для транспорту заплановано в листопаді 2017-го року.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору