× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Книга про пошук ідеального міста, казка про народження та портрет Поділля: анонси літподій у Вінниці

Наступного тижня в книгарні «Є» вінничани зможуть прослухати лекцію доктора історичних наук, відвідати презентацію збірки короткої прози та придбати книгу з ніжною обкладинкою на дитячій суботі.

Лекція доктора історичних наук Юрія Легуна «Портрет регіону: перший топографічний опис Поділля», збірка короткої прози Маркіяна Прохаська «Нестримна сила води» та презентація книжки Наталки Малетич «Іль. Казка про народження» для наймолодших гостей книгарні. Все це VежА вирішила зібрали в один матеріал та коротко розповісти про те, що нас очікує.

Середа 21 лютого

Лекція “Портрет регіону: перший топографічний опис Поділля”

Вінницьке історичне товариство та Центр історії Вінниці запрошують на лекцію доктора історичних наук Юрія Легуна “Портрет регіону: перший топографічний опис Поділля”.

  • Ітиметься про перший топографічний опис, складений наприкінці XVIII ст., невдовзі після захоплення Східного Поділля Російською імперією. На зустрічі буде презентована книга «Топографічний опис Подільської губернії 1799 р. Вінницький, Ямпільський, Брацлавський повіти» – унікальне статистичне джерело з історії Східного Поділля, що містить відомості з демографії, економіки, географії краю, які дотепер були майже недоступними для дослідників.

Де: Книгарня «Є», вул. Соборна 89

Коли: середа 21 лютого, 18:00 – 19:15

Вхід: вільний

Читайте також: Вінницькі історики досліджуватимуть “Місця пам’яті Української революції”

Четвер, 22 лютого

Презентація книги Маркіяна Прохаська “Нестримна сила води”

Це четверта розмова з циклу «9 міст – 9 історій», під час якої журналіст, письменник Маркіян Прохасько та письменниця, перекладачка Катерина Калитко розмірковуватимуть про пошук себе у міських метаморфозах.

– Дев’ять історій з книжки, які автор знову перепроживатиме одну за одною під час зустрічей у 9 містах країни, сповнені різною мірою напруги та сюжетності. Кожна переплітається між собою за допомогою спільних ідей, а інколи персонажів. У цих текстах — усі напівтони світу, проте об’єктом цікавості автора стає саме місто як найвиразніша ознака людської цивілізації.

«Спосіб мислення різних людей пов’язаний із тим, що їх оточує: з кліматом, ландшафтом, кількістю сонця, – зауважує Маркіян. – Відповідно до цього ми створюємо наші поселення, вписані у світ, але і відмежовані від нього; будуємо теплі помешкання чи вішаємо дерев’яні жалюзі на вікна, ми п’ємо холодне мате або гарячі чаї о п’ятій вечора, ми споруджуємо із каменю чи дерева. Усе це міське плетиво відображає плин нашої історії, хід якої — це нестримна сила води, що беззупинно все оновлює, але принцип її дії залишається незмінним».

Де: Книгарня «Є», вул. Соборна 89

Коли: четвер 22 лютого, 18:00 – 19:15

Вхід: вільний

Читайте також: Кава, фото та любов: на День Святого Валентина у Вінниці відкрили кав’ярню-музей. ФОТОРЕПОРТАЖ

Субота, 24 лютого

Дитяча субота. Презентація книги “Іль. Казка про народження”

Книгарня «Є» та «Видавництво Старого Лева» запрошують дітей віком від 4 років та їхніх батьків на презентацію книжки Наталки Малетич «Іль. Казка про народження» за участю авторки.

– «Іль. Казка про народження» – історія для дітей, які запитують: «Де я був чи була, коли мене не було?». А також для дорослих, які, читаючи, можуть обговорювати разом із дитиною, чому ми приходимо на цю Землю та яким є призначення людини тут.

Під ніжною обкладинкою книжки «Іль. Казка про народження» ховається казка про маленьких жителів Небесного саду. Тут дітки готуються до земного життя у спеціальній школі. Проте малюк Іль зовсім не хоче на Землю, йому подобається літати на яблуневій пелюстці і спати в улюбленому нарцисі. Ангелик Пауль розповідає Ілеві, що на Землі падає сніг – і тільки це переконує малого вирушити в незвідану мандрівку, аби народитися у люблячій родині на саме Різдво.

Де: Книгарня «Є», вул. Соборна 89

Коли: субота 24 лютого, 12:00

Вхід: вільний

Читайте також: “Місце, що створює читаючу Вінницю: книгарня «Є» святкує сьому річницю. ІНТЕРВ’Ю”

 

Автор: Леся Качор

Поділитись публікацією
Вгору