× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Керування енергією та допомога іншим: чому навчали дітей у “Місті професій” у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 13 липня, в рамках проекту “Місто професій” вінницькі дітлахи змогли відчути себе дорослішими, ставши на один день лікарем, поліцейським, зв’язківцем, історичним реконструктором чи навіть енергетиком.

На території центрального міського парку у Вінниці було розгорнуто “Місто професій” – проект, що вже шостий рік поспіль знайомить дітей та молодь з тонкощами тієї чи іншої професії та дозволяє проявити схильність дитини до певного фаху.

        

“Місто професій” із понад 30 локаціями розгорнулося на Фонтанній площі. Від 12:00 та до 15:00 представники найрізноманітніших сфер діяльності розповідали дітям про особливості роботи, наприклад, ветеринара, рятувальника, поліціянта, ветеринара, волонтера, продавця, вибухотехніка, агронома, автомобіліста та ще близько двох десятків професій. Після успішного “стажування” дітям робили спеціальний запис у “паспорт” про те, що дитина “працевлаштувалася”.

           

Цьогоріч серед нових учасників проекту – “Центр історії Вінниці”. Локація присвячена професії історика та історичного реконструктора. Як зазначила співробітниця Центру, Олеся Коваль, тут розповідається про особливості того чи іншого роду військ 100 років тому та, зокрема, про форму та знаки розрізнення військ. Також демонструється фестивальне відео та відео виробництва Vежі.

На згадку діти виготовляють собі на пам’ять тризуб певного кольору, що відповідає тому чи іншому роду військ. До слова, більшою популярністю ця локація користується у дівчаток.

  

Також дебютантом проекту став відділ “Укрзалізниці”, який демонстрував роботу фахівців, які забезпечують безпеку потягів та керують роботою станцій. Наприклад, збирають інформацію про місце перебування поїзда, вільних колій, на яку станцію прибуває потяг та, відповідно, яким чином потрібно сповістити про це всіх учасників “залізничного руху” – наприклад, увімкнути потрібний сигнал світлофору чи перевести “стрілку”. Діти могли випробувати зокрема обладнання для зв’язку та врешті отримати у “паспорті” відмітку про готовність стати електромеханіком зв’язку системи безпеки руху. о слова, все обладнання – справжнє та використовується за призначенням.

  

Окрім того, серед новинок цьогорічного проекту “Місто професій” – енергетична компанія, яка, відповідно, розповідала дітям про особливості роботи енергетика. На локації за допомогою спеціального макету міста з сонячними панелями, малеча могла побачити процес керування сонячною енергією з диспетчерського пункту: вимкнути чи увімкнути світло в тих чи інших будівлях, передати аварійний сигнал тощо.

  

Також новинкою цьогорічного “Міста професій” стала локація, де малечі перевіряли на наявність управлінських навичок – тобто, чи схильна дитина до того, щоб в майбутньому стати керівником. Для з’ясування цього, дітям пропонувалося вирішити низку логічних задачок та виконати вправи, де потрібно проявити лідерські або ж комунікативні навички.

  

Окрема локація в рамках проекту була присвячена професіям рятувальника, кінолога, пожежника та військовослужбовця. Тут переважно перебували хлопчики, які захоплено розглядали техніку та приміряли на себе спорядження.

        

Також звертали увагу на спеціальну машину рятувальників, що залучається при аваріях. Авто має спеціальне гідравлічне обладнання, здатне розрізати метал, розтискувати або стискувати металеві конструкції (наприклад, двері) та підіймати близько 30 тонн вантажу (наприклад, для того, щоб витягнути авто з кювету).

  

Крім того, в рамках проекту можна було “отримати професію” газовика, працівника з озеленення міста, ветеринара, телеведучого, відеооператора, боксера, автомобіліста, водія, туристичного гіда та ще цілої низки спеціальностей.

    

Також були присутні працівники притулку, котрі розповідали про таку роботу, як фахівець з вилову безпритульних тварин. Зокрема пояснювалося, чому важливо контролювати чисельність безпритульних тварин та що з ними відбувається після вилову: тварину вакцинують, шукають господаря та, в разі, якщо цуцика ніхто не забирає до себе додому – через певний час змушені відпустити на місце вилову.

Водночас, були локації, де дітям дозволялося просто “творити”. Наприклад, один з салонів з продажу авто “приніс у жертву” авто, яке могли розмальовувати всі бажаючі. В принципі, їх, охочих, було вдосталь.

Також на деяких локаціях розповідали не так про професію, як про мету своєї діяльності. Наприклад, комунальники говорили малечі про те, як правильно сортувати сміття. А ось на локації з волонтерами діти дізнавались, чому важливо допомагати іншим – людям, які не можуть подбати про себе, та тваринам – та як це можна робити у повсякденному житті. “Хоча найменшим дітям це пояснити трохи важко, думаємо, що певне “зерно” про творіння добра все ж можна посяіти” – переконані волонтери.

“Місто професій” – міжнародний проект, що вже шостий рік реалізовується в Україні для того, щоб кожна дитина мала шанс реалізувати свій потенціал. За цей час проект відвідало вже понад мільйон дітей та батьків по всій Україні. У Вінниці захід також встиг полюбитися малечі. Тож як він відбувався у місті попередні рази, читайте та дивіться за ЦИМ посиланням.

Фото Ольги Мірошниченко

                                                                             

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору