Керівником Об’єднаних сил на Донбасі став уродженець Вінниччини

Генерал-лейтенант Сергій Наєв призначений Президентом Порошенком командувачем Об’єднаних сил на Донбасі. 

Про це призначення Петро Порошенко повідомив 16 березня перебуваючи з візитом у зоні АТО. Згідно з новим законом про реінтеграцію Донбасу, формат АТО буде змінений на Операцію Об’єднаних сил.

“Керівництво силами і засобами ЗСУ та інших військових формувань та правоохоронних органів покладатиметься на командувача об’єднаних сил. На цю посаду я вирішив призначити генерал-лейтенанта Сергія Наєва”, – заявив Президент.

“У ваших руках знаходяться не лише долі десятків тисяч військовослужбовців, які ввірені мною під ваше командування. На ваші плечі лягає відповідальність перед народом України за його оборону на найскладнішій ділянці”, – підкреслив Порошенко, представляючи командувача штабом.

Повноваження і функції Об’єднаних сил

Згідно з новим законодавством, замість АТО в законі визначені “заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ”. Керувати цими заходами має Генштаб, а планування, організація та контроль покладається на Об’єднаний оперативний штаб, очільником якого й став новопризначений Сергій Наєв.

До його обов’язків входитиме керування військовими та правоохоронними структурами, які беруть участь в колишньому АТО. Рішення командувача для працівників таких структур є обов’язковими для виконання.

Під його безпосереднє управління, зокрема, входять Збройні Сили, МВС, Нацполіція та інші військові формування в зоні бойових дій.

Крім того, за поданням командувача об’єднаних сил начальник Генштабу визначатиме “зони безпеки” – контрольовані урядом території поруч із лінією розмежування.

Сам Наєв підпорядковується Верховному Головнокомандувачу, посаду якого обіймає президент Петро Порошенко, та начальнику Генерального штабу – Віктору Муженко.

Хто такий Сергій Наєв

Офіційна біографія 47-річного Сергія Наєва, яку має в своєму розпорядженні “Українська правда”, вказує, що все своє життя він був пов’язаний виключно з армією.

Народився в Могильов-Подільському на Вінничині. В 1991-му році закінчив Московське вище загальновійськове командне училище.  Служив командиром мотострілецького взводу у Німеччині, перебував у розпорядженні командувача Далекосхідного військового округу в Росії.

У Збройних Силах України – з травня 1993 року. В 90-х і на початку “нульових” служив на різних посадах у Західному та Південнному оперативних командуваннях.

У 2006-2007 роках був слухачем факультету підготовки фахівців оперативно-стратегічного рівня Національної академії оборони України. Як кращий випускник нагороджений відзнакою – Мечем Королеви Великобританії, яку отримав з рук посла цієї держави в Україні.

З 2007 до початку 2014 займав різні керівні посади в 13-му армійському корпусі Сухопутних військ, який у 2013 році трансформувався в Оперативне командування “Захід”.

Початок російської агресії застав на посаді заступника начальника штабу командування Сухопутних військ ЗСУ, а в 2015 році був призначений командувачем військ Оперативного командування “Схід” Сухопутних військ.Територією  відповідальності командування є Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Донецька та Луганська області.

В АТО був керівником сектора “Б” (угруповання українських військових підрозділів на захід від Донецька під час війни на сході України в 2014-2015 – УП) за часів боїв за Донецький аеропорт.

У вересні 2017 року Наєв потрапив у список українських військовокомандувачів, проти яких слідчий комітет Росії порушив кримінальні справи. Звинувачення – “застосування заборонених засобів і методів ведення війни і геноциді на Донбасі”.

На початку березня цього року став начальником штабу – першим заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ, а ще за півтора тижні  – був призначений командувачем Об’єднаного штабу.

За інформацією “Української Правди”

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору