Кава, фото та любов: на День Святого Валентина у Вінниці відкрили кав’ярню-музей. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 14 лютого, у Вінниці відкрилася кав’ярня-музей «Monocle». Тут можна не тільки попити кави, а й побачити унікальні раритетні фотоапарати, яких тут поки що близько 50.

Загалом у колекції, яку власник хоче поступово перенести у заклад у повному обсязі їх понад 300 і більшість цих фотоапаратів – досі у робочому стані.

 

Оригінальну кав’ярню «Monocle» розташовано на вулиці Соборній, 66, у дворику, де колись була «Пельменна». Відкритою фотокавярня буде із 9:00 ранку до 19:00 вечора. Усі експонати збирав протягом останніх п’яти років вінничанин Андрій Карпович. Сам він за професією, до речі, травматолог-ортопед.

«Monocle» – це сімейний бізнес: Андрій займається технічною частиною, а його дружина Олеся – усім іншим. Допомагали відкривати бізнес, який передбачав спочатку тільки музей – дружина, друзі та батьки. «Було важко, кілька разів збирався все покинути, але задоволений, що не спинився і тепер ми ще маємо багато чого покращити» – каже Андрій.

 

Дещо з меблів – зокрема столик та камін – колекціонер зробив власними руками. А ще – спеціально вивчав основи «кавоварної» справи.

Каву тут готують зі 100% арабіки. Також тут можна скуштувати різноманітні смаколики до чаю, гортаючи літературу, присвячену фототехніці та мистецтву фотографії.

ПРО ЕКСПОНАТИ

Перший фотоапарат у Андрія з’явився у 5-му класі, потім у хлопця поступово зростала любов до фотографії, яка привела його на ринок у пошуках запчастини до свого фотоапарату. Врешті, так було придбано перші експонати, а 2012 року чоловік вирішив цілеспрямовано колекціонувати раритетну техніку.

 

Зараз найстаріший фотоапарат в його колекції – 1892 року виробництва. Він, за наявності однієї з потрібних пластин – у робочому стані.

  • Ще нещодавно мені просто випадково подарували унікальний фотоапарат, – каже Андрій. – Він виготовлений у Сполучених Штатах, є доволі рідкісним в наших краях. Ще в мене є радянський Polaroid, також мені врешті вдалося отримати Leica, про який я давно мріяв, та досі ніяк не можу знайти першу в світі дзеркальну фотокамеру «Спорт» виробництва Білорусі.

Наразі серед експонатів є камери любительські та професійні, портативні і стаціонарні, стереоскопічні, а ще – фотозбільшувачі та обладнання для проявлення фото з плівок. Також у колекції Андрія – старі книжки з фотомистецтва та кілька старовинних світлин.

 

На урочисте офіційне відкриття кав’ярні-музею колекціонер запросив друзів та колег, а до цього, за словами Андрія, встигла сформуватись навіть певна база постійних клієнтів.

За словами колекціонера, у «Monocle» не тільки питимуть каву та розглядатимуть експонати: тут влаштовуватимуться виставки та творчі зустрічі для усіх, кому цікаве мистецтво фотографії. Окрім того, власник кав’ярні не виключає можливого розширення площі закладу.

До речі, дату офіційного відкриття на День Святого Валентина, Андрій Карпович пояснив просто: «Це символізує любов до власної справи».

Читайте також: Біля вінницької Вежі на один день одружилися Святий Валентин і ще 20 пар вінничан. ФОТОРЕПОРТАЖ

«Це місто належить мені, а я – йому»: за що відомі вінничани люблять своє місто

Фото Ольги Мірошниченко

This slideshow requires JavaScript.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору