× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Катерина Калитко отримала премію «Women in Arts» в галузі літератури. ФОТО

Письменниця і перекладачка Катерина Калитко стала однією з п’яти переможниць премії «Women in Arts», яка цього року відбулася в Україні вперше.

Про це сьогодні, 14 березня, повідомили на сторінці «UN Women Ukraine» у Фейсбук. У повідомленні йдеться, що незалежна премію «Women in Arts» заснували «ООН Жінки в Україні» та «Ukrainian Institute – Український інститут», а вручили її у рамках святкування першої річниці руху «HeForShe» в Україні. Церемонія нагородження відбулася учора, 13 березня.

В Україні рух HeForShe стартував у березні 2018 року, серед його цілей – змінити традиційні уявлення про розподіл ролей між чоловіками та жінками, а також сприяти розвінчанню ґендерних стереотипів; залучити чоловіків та хлопчиків до боротьби з нерівністю, з якою щодня зіштовхуються українські жінки та дівчата, як в особистому, так і в суспільному житті. Проект HeForShe в Україні впроваджується за фінансової підтримки Уряду Швеції (джерело – heforsheartsweek2019.tilda.ws).

Зі 140 кандидаток журі обрало п’ять найкращих у п’яти категоріях, і Катерина Калитко стала однією із них – кращою в галузі літератури.

Переможниці премії Women in Arts:
– Жінки в візуальному мистецтві – Влада Ралко;
– Жінки в музиці – Ніна Гаренецька;
– Жінки в театрі і кіно – Ірма Вітовська-Ванца;
– Жінки в літературі – Катерина Калитко;
– Жінки в культурному менеджменті – Oлеся Островська.

– Навіщо нам премія для жінок? Для того, щоб вшанувати всіх, чиї імена свого часу не увійшли в історію, заохотити всіх, хто заслуговує цієї уваги сьогодні, та взагалі зрозуміти, як багато крутих жінок сьогодні створюють українську культуру, – зазначила Катерина Тейлор, кураторка «HeForShe Arts Week 2019» в Києві, на своїй сторінці у Фейсбук. – Всього у лонг-листі було 140 осіб. Усі вони щось роблять не дивлячись на складнощі, турбулентність, невизначеність, економічні та бюрократичні труднощі. Вони працюють у приватному і державному секторі, самі на себе, системно або проектно. Але вони всі щось роблять і це неймовірно круто. І ця премія не тільки про тих, хто переміг. Вона про всіх, хто її зробив і хто брав участь. Про 40 чоловік в експертній, наглядовій раді та журі. Про всіх, хто повірив, що ця премія потрібна. Про кожну, хто сьогодні не пішов зі своїми навичками в бізнес, а пішов в культуру. Ви – вогонь!

Премія «Women in Arts» відбулася вперше у рамках глобального тижня мистецтв «HeForShe Arts Week в Україні». Ця премія призначається жінкам за актуальні досягнення у мистецтві, і заснована у партнерстві з Українським інститутом – державною установою, яка представляє українську культуру на міжнародному рівні. Всеукраїнська премія відбуватиметься з метою підтримки та сприяння професійному розвитку жінок у сфері мистецтва та культури України на національному та міжнародному рівнях, а також подоланні ґендерних стереотипів та усунення нерівності (джерело – heforsheartsweek2019.tilda.ws).

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору