× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Камери без свіжого повітря та порушення права на приватність: у колонії на Вінниччині виявили порушення. ФОТО

У Літинській виправній колонії, що на Вінниччині, виявили порушення щодо утримання в’язнів. В результаті моніторингу установи, зокрема, помітили порушення права на приватність, неправильне розміщення камер та відсутність у них питної води.

Як повідомля 30 липня на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, порушення були виявлені під час моніторингового візиту співробітника Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представника громадськості.

Зокрема, під час моніторингу встановили, що камери штрафних приміщень, в яких тримаються порушники установленого порядку відбування покарання (штрафний ізолятор – авт.), розміщені у напівпідвальному приміщенні. Як наслідок, в них недостатньо свіжого повітря, природного та штучного освітлення. Ув’язнені не могли самостійно відкрити кватирку для провітрювання приміщення. Крім цього, камери не обладнані бачками з питною водою, тому в’язні вживають воду із кранів.

  

Також в Літинській виправній колонії виявили порушення права ув’язнених на приватність. Так, в окремих приміщеннях гуртожитків та дільниці для новоприбулих осіб, де вони протягом чотирнадцяти діб проходять медичне обстеження для виявлення інфекційних та інших захворювань, ліжка розміщені впритул. Крім цього, оглядові вічка для забезпечення нагляду за в’язнями в окремих камерних приміщеннях розміщені таким чином, що охоплюють санвузол.

Також на сайті підкреслюється, що попри те, що на складі установи наявні нові матраци та постіль, більша частина постільної білизни в’язнів потребує негайної заміни.

Разом з тим, адміністрація колонії організувала ремонти окремих об’єктів житлового та комунально-побутового призначення. На сайті підкреслюють, що адміністрація колонії сприяла моніторингу. Так, представникам омбудсмена та громадськості вдалося поспілкуватись щонайменше із 50 засудженими.

Фото – ombudsman.gov.ua

Головне фото – Вголос

Читайте також: Вбивство у вінницькому СІЗО: чому правоохоронці “мовчали” майже чотири дні?

Автор: В'ячеслав Луцков

Поділитись публікацією
Вгору