Кальцій та вітамін D: на Вінниччині у школах встановили 6 молокоматів. ФОТО

У трьох міських школах Тульчинської ОТГ 14 травня 2018 року встановлено молокомати. Невдовзі ще один буде передано громаді Мурованих Курилівців.

Як повідомляє «Тульчин.info», у березні перший такий прилад на Вінниччині було встановлено у школі містечка Томашпіль. Тоді учні експериментального класу здали аналізи крові, щоб вже за деякий час дізнатися, чи поліпшився стан здоров’я після щоденного вживання молока.

Як результат, за кілька місяців було помічено позитивну тенденцію – вміст кальцію та вітаміну D3, що раніше були нижче норми в усіх дітей – суттєво зріс.

– Зрозуміло, що потрібно далі продовжувати давати молоко діткам. Ми вирішили впроваджувати це й у інших об’єднаних громадах, – каже голова ГО «Життя та розвиток громад», депутатка Вінницької обласної ради Лариса Білозір, за підтримки якої й були встановлені молокомати. – До мене звернулися батьки першачків трьох тульчинських шкіл та вапнярськоі опорної школи, щоб у їх навчальних також встановити молокомати.

Відтак, 14 травня придбані коштом благодійників молокомати були встановлені у трьох школах Тульчина та одному навчальному закладі Вапнярки. Молокомати придбали у Фінляндії за кошти громадської організації «Життя та розвиток громад».

Кожен з пристроїв розрахований на 10 літрів молока, яке не підігрівають, а охолоджують його, тим самим зберігаючи в молоці всі корисні властивості.

Загалом було придбано шість молокоматів для громад, 5 з яких вже встановлено, шостий незабаром буде передано громаді Мурованих Курилівців.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору