Історичний «Везунчик»: у вінницькому трамваї про міські легенди розповідали Дід Мороз та Снігуронька. ФОТО

Версії створення Вінниці, її визначні постаті, а ще – ігри, загадки та навіть танці – так сьогодні, 10 січня, розважилася малеча, катаючись містом на «Везунчику» – святковому вінницькому трамвайчику.

Усі дітки – вихованці комунального закладу центру підліткових клубів за місцем проживання. Загалом сьогодні відбулося три заїзди на Везунчику, тобто загалом 96 діток отримали можливість послухати про цікаві історичні факти та просто порозважатися.

 

Під час мандрівки містом Дід Мороз та Снігуронька грали з дітьми у різноманітні інтелектуальні ігри, танцювали та просто веселилися. Натомість дехто з дітей дещо старшого віку не надто вірив у казкових персонажів та навіть іронізував.

  • А у що в нас вдягнений Дід Мороз? Що в нього на голові? – питає Снігуронька дітей під час гри. – Може модна кепка?
  • Ні!!! – тупають ногами діти.
  • Може, він у шоломі?
  • Ні!!!
  • А що ж тоді? Що на голові у Діда Мороза?
  • Шапка!!!!! – дружно кричать діти, успішно завершуючи гру.
  • Та ще б про каструлю вигадала, – коментує тихенько одна дівчинка «версії» Снігурки про головний убір Діда Мороза.

Та все ж більшість дітей залюбки грали в усі ігри та конкурси та охоче підказували одне одному правильні відповіді на загадки.

Втім у «Везунчику» не тільки розважалися, а й пізнавали історію та легенди про Вінницю.

Так, за однією із них, колись давно у теперішній Вінниці жив чоловік, який мав двох доньок: Вишеньку та Вiнничку. Поставила Вишенька зі своїм чоловiком дерев’яну хату на правiм березi Бугу, а Вiнничка – на лiвому. Рубали лiс, випалювали пнi, землю орали i жито засiвали.

Та одного дня до міста прийшли вороги й оточили будинки дівчат. Щоб не здатись до полону, Вишенька та Вінничка вирішили спалити свої будинки.

Вже згодом, коли сюди прийшли iнші люди – вони побачили згарища та дізналися про долю двох нескорених дівчат. Відтак, на їхню честь спочатку назвали цими iменами рiчки, що несуть свої води до Пiвденного Бугу. Потім побудували тут фортецю, а мiсто бiля неї назвали iменем рiчки – Вiнницею.

Вже на завершення екскурсії усім діткам новорічні персонажі роздали пакунки із подарунками: соком та солодощами.

 

Підготували екскурсію представники гуртка «Школа стюардес-екскурсоводів». До речі, з початку навчального року запрацювала школа для маленьких стюардес. Цього разу діти будуть вчитися проводити екскурсії, а вже на весні планується екскурсія від маленької школи стюардес-екскурсоводів.

Організаторами стали Відділ молоді та туризму ВМР та КЗ Центр підліткових клубів за місцем проживання «Vin Smart».

Фото Андрія Завертаного

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору