Історичний готель у центрі Вінниці отримає «нове обличчя»

Пам’ятку архітектури – колишній готель «Франсуа» – планують відремонтувати. Наразі розробляють майбутній проект.

Готель «Франсуа» знаходився за адресою Соборна, 50. На реставраційні роботи фасаду будівлі міська влада виділила півтора мільйони гривень. Сьогодні, 30 березня, виконком затвердив рішення про надання дозволу на проектування ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки.

Готель «Франсуа» – пам’ятка архітектури місцевого значення міста Вінниці. Готель побудований у 1912 році.

Фото з сайту “Україна Інкогніта”

Колір фасаду, за словами директора департаменту архітектури Олександра Рекути, має бути «складним» – сіро-бузковим. В проекті також має бути передбачена підсвітка будівлі.

  • Найбільша проблема в тому, що нам треба буде познімати з фасаду пам’ятки архітектури кондиціонери. Їх там близько десяти. Потрібно ці кондиціонери просто встановити в іншому місці.

Розробляє проектні рішення стосовно реставрації фасаду ТОВ «МУР».

  • Потім вже буде відомо з чим можуть виникнути проблеми: з балконами, огородженням, чи вікнами, наприклад. Можливо передбачать якесь водовідведення на даху. Це вже вони будуть вирішувати після того, як проведуть всі обстеження будівлі, – зазначає Олександр Рекута.

Крім того, іншою проблемою назвали великі бурульки, які з’являються на даху будівлі взимку. Звучала ідея, щоб розробити дах із спеціальним підігрівом.

  • Але це треба зробити якісно, –  зауважив міський голова Сергій Моргунов, – Щоб не було так, як із фасадом будинку по вулиці Соборна, 22 – зима пройшла і все пооблазило. Виконати роботи треба якісно.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору