× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Історичну будівлю в центрі Вінниці відреставрують за 8 мільйонів. ФОТО

За адресою вулиця Грушевського, 2 вже майже місяць триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення в приміщенні якої зараз перебуває Історичний факультет ДонНУ.

Ще взимку на сайті Державного фонду регіонального розвитку з’явилась реєстраційна картка проекту реставрації пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення по вулиці Грушевського, 2. Йшлося про будівлю 1912 року, колишню “Фельдшерсько-акушерську школу”. Тепер в цьому приміщенні розташовано один із корпусів Донецького національного університету.

Колишня “Фельдшерсько-акушерська школа” – це Г-подібна прямокутна  триповерхова будівля з шатровим дахом. Будівлю відносять до зразків архітектури кінця XIX – початку XX століття у Вінниці – перехідного періоду від історизму до модерну, якому властиве поєднання класицистичних елементів.

Споруда спроектована  архітектором Григорієм Артиновим на замовлення Лейбиша Блайваса як “цегляний будинок”, після будівництва використовувалася як медичний навчальний заклад для єврейських дівчат. Згідно з архівних даних, споруда зведена на розі вулиць  Петра Великого (сучасна вулиця Грушевського) та Ольгердовського провулку (сучасна вулиця Симона Петлюри).

В травні Департамент будівництва, містобудування та архітектури Вінницької ОДА розмістив оголошення на сайті Держзакупівлі онлайн про проведення робіт з реставрації вищезгаданого об’єкту. Вартість робіт мала б становити 11 708 691 гривень. За підсумками проведення аукціону було укладено договір з ТОВ “Будівельна компанія СТАМ” вартістю 7 999 000 гривень. Безпосередньо реставраційні роботи розпочались наприкінці серпня і триватимуть до 31 грудня поточного року.

Відповідно до технічної документації там буде відреставровано дах, замінено металопластикові перегородки з дверима та вікна, заново заштукатурено та пофарбовано фасад, оновлено ліпнину тощо. Також планується оновлення тротуару та встановлення урн. Роботи фінансуються з обласного бюджету та з Державного фонду регіонального розвитку.  

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору