Ірванець у Вінниці презентує «Харків 1938»: альтернативну історію «якби УНР вистояла»

Роман, який відомий український письменник Олександр Ірванець виношував близько 10 років та перший після семирічної перерви нарешті побачив світ.

Новий роман, який Олександр Ірванець презентує 15 травня о 18.00 в книгарні «Є», називається «Харків 1938» і розповідає альтернативну історію України. Сам автор говорить, що в його романі описана історія країни, якою б вона могла бути, якби «УНР вистояла». Столицею України на той час лишається місто Харків, де й відбуваються події роману.

Події нового твору охоплюють Україну 1938 року, однак сюжет спирається на альтернативну щодо історії візію автора: націонал-соціалістична Україна 38-го року зі столицею у Харкові, президентом Коновальцем та масою цікавих і позірно впізнаваних персонажів, серед яких і наші сучасники, і реальні історичні постаті.

Автор визначає жанр роману як антиутопію, а якщо традиційніше — то це альтернативна історія, яку вже використовував письменник у своєму класичному романі «Рівне/Ровно».

Більше про сам роман вінничани зможуть дізнатися безпосередньо на презентації.

Олександр Ірванець — український письменник, поет, драматург, перекладач. Твори перекладалися англійською, німецькою, французькою, шведською, польською, чеською, білоруською, російською, італійською, хорватською мовами. 17 квітня 1985 разом із Юрієм Андруховичем та Віктором Небораком заснував літературне угруповання Бу-Ба-Бу.

Автор книг:«Вогнище на дощі», «Тінь великого класика», «Вірші останнього десятиліття», «Рівне/Ровно (Стіна)», «П’ять п’єс», «Очамимря: Повість та оповідання», «Любіть!..», «Лускунчик-2004», «Преамбули і тексти. Збірка поезій», «Хвороба Лібенкрафта», «Рівне/Ровно»,«Мій хрест», «Сатирикон — ХХІ», «П’яте перо» та «Харків 1938».

Фото: photo-lviv.in.ua

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору