× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Іронічну комедію “Смішні гроші” покажуть у Вінниці до міжнародного Дня театру. ФОТОРЕПОРТАЖ

Що б ви робили, якби знайшли валізу із грошима? Залишили на місці, віднесли до поліції чи забрали б собі?

А якби у валізі був один мільйон і ще 700 тисяч фунтів стерлінгів? Саме у такій ситуації опиняється головний герой вистави “Смішні гроші”, який у день свого народження випадково забрав чужу валізу, та, замість свого бутерброда з сиром та робочими документами, знайшов у ньому цілий статок. 

Комедію від британського драматурга Рея Куні готують у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі Садовського до святкування міжнародного Дня театру. Вже завтра, 27 березня, її покажуть вінничанам, а поки ж VежA мала змогу потрапити на допрем’єрний показ. На вінницьку сцену виставу переніс режисер Петро Авраменко. Протягом усього часу декорації не змінювались і все відбувалось ніби в одній кімнаті, а завдяки оформленню сцени та відеопроекціям здавалось, що переглядаєш комікс.

Головний герой – звичайний бухгалтер Генрі Перкінс – випадково у метро переплутав валізи і замість своїх речей знайшов справжній скарб, повертати який аж ніяк не захотів. Зрозумівши свою помилку, він вирішив піти до бару, щоб випити та перерахувати неочікувано знайдені гроші. В цей час його дружина, Джейн Перкінс, вдома готує святкову вечерю до дня народження чоловіка та чекає в гості їхніх близьких друзів Віктора та Бетті.

Збуджений Генрі переконує дружину негайно кидати все та летіти до Барселони, однак жінку таке раптове збагачення (та очевидно злочинне походження грошей) лякає. В цей час до героїв приходить поліцейський Девенпорт, який, помітивши дивну поведінку Генрі у барі, вирішив, що там герой чіплявся до інших чоловіків, а тому за ним треба прослідкувати та серйозно поговорити. Щоб приховати від полісмена знайдені гроші та збори до Іспанії, головним героям довелось навіть вигадувати родичів з Австралії.

В той самий час у Темзі знаходять тіло чоловіка, який при собі мав валізу з документами Генрі. Тому ще один полісмен, Слейтон, приходить, аби повідомити Джейн сумну звістку про її чоловіка та відвезти в морг. Для жінки ситуація виявляється надто складною, тому вона напивається, а Генрі вигадує для Слейтона все нових родичів та пояснення хто ким є в цьому домі. В усьому активну участь беруть їхні друзі Віктор та Бетті, які також зацікавлені у збереженні грошей.

Протягом двох годин вистави всі герої декілька разів змінюють свої особистості, намагаючись зберегти у таємниці валізу з грошима та полетіли до Барселони раніше, ніж їх знайдуть злодії, які також розшукують зниклі кошти. Іронічна комедія показує, на що здатні звичайні люди, з усіма своїми слабкостями та бажаннями, сподіваючись на щасливе та легке життя.

Чи вдасться героям зберегти валізу? Чи полетить зрештою хоч хтось до Іспанії? Та яка роль таксиста у всій цій історії? Ми збережемо інтригу, а відповіді ви зможете дізнатись, завітавши до театру ім. Садовського. Прем’єрні покази “Смішних грошей” відбудуться 27 та 28 березня о 18:30.

Виконаці ролей:

Джейн Перкінс – Єлизавета Гриценко, Ольга Буга.

Генрі Перкінс – Олексій Головач, Богдан Костюк.

Бетті Джонсон – Наталя Білозір, Олена Пархоменко.

Віктор Джонсон – Максим Какарькін, Сергій Мазур.

Білл – Андрій Побережний, Роман Хегай-Семенов.

Девенпорт – Григорій Сиротюк, Валерій Прусс.

Слейтон – Олександр Радько, Анатолій Вольський.

Фото Ольги Мірошниченко

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору