× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На вінницьких зупинках з’явиться «гаряча лінія» шрифтом Брайля

Вінницькі транспортники не підтримали ідею зробити розклад руху на зупинках шрифтом Брайля для людей з порушеннями зору. Однак знайшли альтернативу – розмістити телефон «гарячої лінії» компанії аналогічним шрифтом.  

Про це повідомляє Вінницьке товариства сліпих на своїй Фейсбук-сторінці:

  • 6 лютого відбулася ділова зустріч між генеральним директором КП «Вінницька транспортна компанія» Михайлом Луценко та заступником директора ПОГ «Вінницьке УВП УТОС», радником міського голови з прав людей з інвалідністю по зору Костянтином Ільніцьким на предмет доступності муніципального міського транспорту для незрячих та слабозорих людей.

Під час зустрічі розглянули пропозицію міської ради про написання розкладу руху трамваїв та тролейбусів крапково-рельєфним шрифтом Брайля.

В результаті обговорень попередньо ВТК було запропоновано створити цілодобову довідкову “гарячу лінію” та більш доступний сайт для людей з порушеннями зору.

Як пояснив Vежі керівник транспортної компанії пан Луценко, від пропозиції продублювати графік шрифтом Брайля відмовилися, бо насправді для цього не має такої необіхдності:

  • Немає сенсу, бо ми змінюємо графіки і кожен раз доведеться також змінювати і з шрифтом. Крім того, не кожна людина знатиме, що такі гафіки там є, які, до речі, доведеться довго читати. Тому краще буде отримати інформацію по телефону.

Загалом питання «гарячої лінії» в процесі опрацювання. Початково дзвінки надходитимуть на телефон центрального диспетчера ВТК, а підтримка онлайн буде здійснюватися через сайт міської ради, «Цілодобову варту».

  • Ми домовилися, що таким же шрифтом напишемо номер телефону нашої «гарячої лінії», куди люди зможуть звертатися і отримувати необхідну інформацію. Зараз ми опрацьовуємо питання, яким чином будемо розміщувати цей номер на зупинках, – розповів Михайло Луценко.

Читайте також: Книги для незрячих та збірки «лайфхаків» минулих століть доступні у Вінниці за 5 гривень на рік

Фото medium.com, з Фейсбук-сторінки «Вінницьке УВП УТОС»

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору