Художник Олександр Никитюк влаштує виставку «Філософія» у Вінниці

Художник та куратор багатьох мистецьких проектів і виставок Олександр Никитюк вперше за вісім років презентує у Вінниці персональну виставку.

Живопис, інсталяція, відео, графіка, колаж – всі ці жанри візуального мистецтва від вінницького художника Олександра Никитюка можна побачити вже цієї п’ятниці 13 липня о 17.00 на персональній виставці митця під назвою «Φιλοσοφία», яка відбудеться у краєзнавчому музеї і триватиме до кінця місяця.

– Філосо́фія (дав.-гр. φιλοσοφία, дослівно: любов до мудрості) — дисципліна, що вивчає найбільш загальні суттєві характеристики і фундаментальні принципи реальності і пізнання, буття людини, відносини людини і світу, про найзагальніші суттєві характеристики людського ставлення до природи, суспільства та духовного життя у всіх його основних проявах. Також під філософією розуміють форму людського мислення, теоретичну форму світогляду. Так розповідає нам “Вікіпедія”. Проект не ілюструє згаданий матеріал, але дає імпульс до мислення, до формування власної філософії, як власного не залежного світогляду, вільного та інакшого. Декларує, що кожен має право на персональний світогляд та мислення, – розповідає Vежі митець

Експозиція є прикладом власної вільної інтерпретації відчуття світу митцем і того що з ним відбувається, іноді в іронічній формі, іноді в саркастичній. Загалом в проекті Олександр використовує практики постмодерністських ігор з відомими культурними, духовними символами в формувані візуального ряду.

«Ігри» у Олександра цього разу будуть доволі оригінальним та далекими від уявлення мистецтва у класичні формі. Відтак, гості виставки зможуть побачити, як частину експозиції, череп кози, пір’я і муміфікованого щура. Окрім цього, в роботах митця також буде використано багато природних матеріалів. Яким чином вони розкриватимуть поняття філософії та що ще шокуючого та глибоко-мистецького підготував художник, він поки не розповідає, залишаючи можливість кожному сприймати візуальний матеріал по-своєму.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору