× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Худі, товсті та більшість самок: скільки у Вінниці безпритульних собак і як їх ловитимуть. ГРАФІКА

Сьогодні у Вінницькій міській раді підписали Меморандум між ВМР та ТОВ “Чотири лапи Україна”. Згідно з документом, організація займатиметься стерилізацію безпритульних тварин у Вінниці, передусім собак.

Як пояснила під час прес-конференції директорка ТОВ “Чотири лапи Україна” Олександра Лісчишина, усі витрати по стерилізації собак у Вінниці організація візьме на себе.

 – Ми обрали Вінницю, як місто, де буде реалізований цей пілотний проект. Ми приїхали сьогодні до Вінниці, привезли з собою спеціальну машину – пересувну лабораторію – і протягом кількох годин вже встигли стерилізувати сімох собак. Наразі наші співробітники працюють в Муніципальному притулку на вулиці Гонти, стерилізують тварин та обмінюються досвідом. Зокрема, що стосується гуманних методів відлову, – говорить п. Олександра.

За її словами, гуманний відлов – це коли собаку ловлять руками. Однак якщо тварина перебуває у стресі або небезпечна – тоді застосовується духова трубка, і в результаті використання спеціальної речовини тварина засинає. Тоді її стерилізують, прищеплюють, дають їй унікальний ідентифікаційний номер, який заносять в базу даних. Таким чином співробітники організації можуть простежити подальші переміщення собаки. Через добу після відлову, якщо собака почуває себе добре – її відпускають на місце відлову.

 – Наша ціль – зупинити безконтрольне зростання популяції тварин. Ми займаємося переважно собаками, але якщо потрапить до рук якийсь котик – ми і його стерилізуємо.

 

Скільки у Вінниці безпритульних собак?

За словами пані Лісчишиної, підрахунок безпритульних собак у Вінниці не проводився вже два роки. Але станом на 2016 рік, у нашому місті таких тварин було 1865. Статистика безпритульних тварин по Вінниці є на сайті Anіmal ID Info – там, зокрема, можна побачити кількість безпритульних собак по великим містам України. А ще – проглянути деталізовану інформацію по тому, в якому стані перебувають вінницькі собаки.

Як видно, із загальної кількості лише 15% собак стерилізовані, ще майже 6% – “потенційно власницькі”. Переважна більшість псів у Вінниці – це цуценята, багато – ушкоджених і зі шкірними захворюваннями. Понад 73% – це тварини з ідеальною масою тіла, 16% – худих і майже 9% – товстих! 54,4% вінницьких собак – це самки.

Як приклад представниця організації навела Львів, де підрахунок безпритульних собак проводять щороку і в результаті стерилізації фіксують зменшення їхньої популяції. Наразі у Львові зафіксовано 405 безпритульних собак, 43% – стерилізовано, при тому що кількість самок – менше 21%.

“Чотири лапи Україна” працюватимуть у Вінниці протягом місяця. Олександра Лісчишина не змогла відповісти, скільки приблизно за цей час планують стерилізувати собак – це залежатиме від погодних умов і роботи комунальників, які займатимуться відловом.

Притулок просить допомоги волонтерів

Присутній на заході Іван Левінський начальник Муніципального притулку для тварин Іван Левінський повідомив, що така співпраця з ТОВ “Чотири лапи Україна” його підприємству буде дуже корисна, зокрема у частині обміну досвідом з відлову тварин. А принагідно зазначив, що притулку завжди потрібна допомога волонтерів:

– Ідеться про будь-яку фізичну допомогу: прибирання за тваринами, вигул тварин, навіть фотографування. Ми будемо дуже вдячні людям, які фотографуватимуть наших собак і викладатимуть потім ці світлини в соціальні мережі, аби знайти собакам нових господарів, – зазначив Левінський.

Номер телефону притулку: 097 251 45 58. 
Також у Фейсбуці є група “ПЛАНЕТА” притулок для собак, де можна об’єднати свої зусилля з іншими вінничанами, небайдужими до долі цих тварин.

Наприкінці прес-конференції учасники підписали Меморандум про співпрацю та скріпили його печатками.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору