Хотів схрестити їжака з ондатрою: завтра на Вінниччині відкриють пам’ятник «Аристократу» Сідалковському

Завтра на Вінниччині урочисто відкриють пам’ятник Євграфу Сідалковському – герою книги «Аристократ» із Вапнярки».

Не важко здогадатися, що пам’ятник з’явиться саме у Вапнярці, місце для нього знайшли на пероні залізничної станції, повідомляє Укрінформ.

За словами автора сатиричного роману Олега Чорногуза, Євграф Сідалковський постане в образі самовпевненого провінціала, який збирається їхати підкорювати столицю. У його руках буде їжак, якого літературний герой збирався схрещувати з ондатрою. Також на пам’ятнику викарбують напис: «Вапнярка – центр всесвіту, а Європа – наліво».

Граф Сідалковський (ілюстрація до роману художника Владислава Гринько)

  • Ця ідея народилася і в мене, як в автора книги, і в скульптора з Вінниччини Миколи Крижанівського. Йому хтось дорікнув, мовляв, він зробив пам’ятник Остапу Бендеру, а ще ж є цікавий персонаж граф Сідалковський – «аристократ» із Вапнярки. І скульптор десь півроку тому взявся за цю справу. Підтримали нас директори великого агрохолдингу – їхні імена для безсмертя будуть вибиті на пам’ятнику, – розповів Олег Чорногуз.

Сатиричний роман Олега Чорногуза «Аристократ» із Вапнярки» вийшов у 1979 році й одразу став бестселером та розійшовся майже півмільйонним накладом. Загалом роман виходив друком сім разів. Загальний наклад склав майже мільйон примірників.

Розташувати Сідалковського саме на пероні вирішили для того, щоб його було добре видно пасажирам проїжджаючих повз Вапнярку потягів. Окрім цього, сам герой вважав, що головне в житті – сісти в правильний вагон і не потрапити на очі начальнику поїзда.

Офіційне відкриття пам’ятника «аристократу»  з Вапнярки відбудеться 16 грудня о 12:00.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору