“Громадські ревізори” назвали найкращу та найгіршу лікарню у Вінниці. ГРАФІКА

Сьогодні, 21 червня у креативному просторі “Артинов” були презентовані результати дослідження якості роботи десяти вінницьких медичних закладів.

Активісти ЦГО “Результат” та ГО “Філософія серця” вивчаючи відкриті дані, перевіряючи лікарні відкрито, спілкуючись з лікарями та проводячи експерименти в т.ч. за допомогою “таємних агентів” визначили найкращі та найгірші медичні заклади міста.

Серед іншого, активісти вивчали скарги на діяльність лікарів з боку пацієнтів, інформацію, оприлюднену в ЗМІ та соцмережах, намагалися скористатися терміналами для благодійних внесків на рахунок лікарні та експериментували з підписанням декларацій із сімейними лікарями.

Окремо досліджувалося питання доступності інформації про залишки ліків в тій чи іншій лікарні, прозорість фінансової діяльності під час закупівель та доступність закладів для людей з інвалідністю. Так, за інформацією представниці “Філософії Серця” Юлії Григи, 80% вінницьких лікарень здійснюють закупівлі за конкурентними процедурами. Водночас в лікарні ім. Ющенка такий відсоток складає 49%, а в Центрі первинної медико-санітарної допомоги – лише 25%.

Загалом за результатами моніторингу активісти проекту “Громадський ревізор” найвищу оцінку поставили Лікувальному центру серцево-судинної патології, а найнижчу – Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. Пирогова.

Представник лікувального центру серцево-судинної патології

Цікаво, що представники останнього медзакладу на церемонію вручення сертифікатів не з’явилися. Зате переможці в різних номінаціях не приховували власної радості а ще нагадували важливі речі:

Не потрібно казати, що в лікарнях ми надаємо медичні послуги. Послуги може надавати інколи лікар косметолог. А якщо мама приносить до нас дитину з температурою і не знає, що робити – ми їй що надаємо? Хіба послугу? Ні, ми надаємо допомогу, – сказав під час отримання нагороди, – сказав головний лікар Клінічної лікарні швидкої допомоги Олександр Фомін

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору