Гройсман: з 1-го квітня в Україні стартують три програми “безкоштовних ліків”

Безкоштовно забезпечувати лікарськими препаратами хворих на діабет, бронхіальну астму та гіпертонічну хворобу планують в українському уряді вже з 1 квітня цього року.

Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ході робочого візиту до Вінниці, де він разом з мером міста Сергієм Моргуновим відкривав реконструйовану операційну в міській клінічній лікарні №1.

“Це частина комплексу заходів, які запланував уряд в рамках медичної реформи. У нас люди масово помирають від інфарктів та інсультів, викликаних гіпертонічною хворобою, тому держава має подбати про їхнє безплатне забезпечення ліками, так само як діабетиків та хворих на бронхіальну астму”, – сказав прем’єр.

Зі слів Гройсмана, питання ліків не єдине, яке вважається пріоритетним у цьому плані, на черзі – будівництво 13-ти кардіоцентрів по всій країні.

“Ми відкрили подібний центр спочатку у Вінниці і вже бачимо результати: статистика показує, що кількість смертей, спричинених такими захворюваннями стала значно менше. На черзі – інші обласні центри”, – пообіцяв Володимир Гройсман.
Окрім того, вже цьогоріч у Києві уряд планує завершити добудову центру “Охматдит”: це будівництво було довший час “заморожене”.

“Минулого року ми розблокували цей процес і тепер там будівництво триває повним ходом. До кінця року ми його завершимо. Так само, до речі, як і спорудження перинатального центру у Львові – на це будівництво вже зараз виділено 45 мільйонів з бюджету”, – повідомив глава уряду.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору