Гройсман у Вінниці: за роки децентралізації місцеві бюджети країни зросли у 3,6 разів

Під час урядової наради у Вінниці, що відбулася 5 квітня у Вінниці, прем’єр Володимир Гройсман заявив, що реформа децентралізації – це, фактично, зміна системи управління державою.

За словами Володимира Гройсмана, завдяки реформі децентралізації місцеві бюджети в Україні зросли з 63 мільярдів гривень у 2014 році до 231 мільярда у 2018 році.

– 1 квітня, коли розпочалася реформа децентралізації – це дата початку масштабних перетворень в Україні. Для цього потрібно було змінити систему управління державою, все з центру передати вниз. Президент казав, що тут дехто хоче у когось щось забрати (ресурси децентралізації – Вежа), то я би хотів подивитися в обличчя цієї людини. Тому що такі пропозиції – це пропозиції зупинити розвиток держави, – сказав Гройсман.

Водночас прем’єр-міністр заявив про існування “синдрому місцевих князьків”:

– Нам потрібно подолати синдром місцевих князьків, коли дехто може піддатися миттєві популістичній спокусі та витратити ресурс на якісь інші речі. За словами голови Кабміну, кошти від децентралізації місцевими громадами мають бути направлені на розвиток інфраструктури та створення робочих місць. “Якщо ми витрачаємо 100 мільйонів, то треба зробити так, аби їх потім стало 200”, – сказав Гройсман.

Наприкінці своєї промови голова Кабміну закликав “підвести риску” та перестати хвалитися досягненнями, а думати про подальші перспективи. Окрім того, він подякував за участь у реформі децентралізації Президента та екс-прем’єра Арсенія Яценюка.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору