Гройсман приїхав на Вінниччину оцінити збитки та політав над арсеналом на вертольоті. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 29 вересня з візитом на Вінниччину прибув прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Метою візиту очільника українського уряду став об’їзд окремих сіл, котрі постраждали від вибухів на військовому арсеналі біля м. Калинівка Вінницької області.

Так, найперше Володимир Гройсман завітав саме до Калинівки: найбільшого населеного пункту, що потрапив в зону ураження від вибухів. Після спілкування з місцевою адміністрацією, силовиками та представниками ДСНС, прем’єр-міністр дав короткий брифінг для численних представників ЗМІ.

Відповідаючи на запитання журналістів Володимир Гройсман зазначив, що для повного знешкодження території, де розліталися снаряди – а це площа в понад 10 тисяч гектарів – потрібно приблизно два місяці.

  • Я особисто дуже вдячний всім вінничанам, котрі в той критичний момент згуртувалися і разом з екстреними службами допомагали рятувати людей та долати наслідки надзвичайної ситуації. Тільки завдяки цьому ніхто не загинув. Це демонстрація сильної та ефективної громади, – сказав Гройсман.

З його слів, влада осі підраховує збитки, завдані пожежею та вибухами. Проте запевнив, що на ліквідацію наслідків кошти надійдуть в тих обсягах, яких необхідно:

  • Ми вже виділили рішенням уряду 100 мільйонів. Потрібно буде двісті – дамо двісті. Але я застерігаю всіх відповідальних осіб: якщо хтось дозволить собі вкрасти бодай гривню з цих коштів, спробує нажитися на цій біді, я особисто сприйматиму це як мародерство, – заявив Гройсман.

Премєр-міністр також зазначив, що кошти на ліквідацію наслідків надійдуть на відповідні рахунки вже до кінця цього дня.

За словами Гройсмана, напередодні він здійснив обліт території на гелікоптері, аби на власні очі побачити масштаби завданих збитків. Світлини з обльоту голова уряду виклав на своїй сторінці у Фейсбуці.

       

За тим очільник Кабміну разом з делегацією чиновників, серед яких був також голова Вінницької ОДА Валерій Коровій та міський голова Вінниці Сергій Моргунов, рушили в село Павлівка, котре постраждало від вибухів мало не найбільше. Кортеж зупинився поблизу вже відомої на всю країну хати на колишній вулиці Леніна – на самому в’їзді в село – в яку потрапив снаряд і котра повністю вигоріла й лишилася без даху.

 

Тут Гройсман зустрівся з власником обійстя та запевнив, що господар, вочевидь, отримає новий дім в якості компенсації від держави.

 

Наступним пунктом стала сільська школа: на першому поверсі споруди майже повністю потрощило вікна, однак вже сьогодні тут тривали відновлювальні роботи.

   

Біля школи прем’єра взяли в оточення десятки місцевих мешканців: кожен скаржився на власні збитки, запрошував урядовця зайти до хати та пересвідчитися в цьому на власні очі.

     

Поруч дорогою снували автомобілі, переважно вантажівки зі склом та шифером, на око – кожна третя хата в селі, переважно дахи, зазнали ушкоджень, тож шифер тут зараз – один з найбільш затребуваних матеріалів.

     

Зазначимо, що вчора на координаційній раді волонтерів та представників ОДА були оприлюднені телефони, куди мешканці постраждалих сіл, котрі понесли матеріальні збитки, можуть звертатися за допомогою, що стосується транспорту та будівельних матеріалів.

Фото Андрія Завертаного та зі сторінки Володимира Гройсмана

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору