× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Гройсман показав, як робити гарну погоду, а Порошенко здивував заявою про СНД: про що говорили ТОП-чиновники у Вінниці. ФОТО

Політичний топ-істеблішмент держави сьогодні знову зібрався у Вінниці, аби саме в найкомфортнішому місті країни відзначити День Європи. Очолювали гурт топ-чиновників сам Президент та глава Кабміну – Петро Порошенко та Володимир Гройсман.

Обидва прийшли з дружинами, з якими спочатку подивилися масовий дитячий танець, а потім – підняли прапор Європи, таким чином офіційно відкриваючи святкування Дня Європи.

За першими особами на сцену піднялися також місцеві очільники – мер Вінниці Сергій Моргунов та голова ОДА Валерій Коровій.

Решта головних гостей свята – військові, міністри, духовенство, посли та дуже багато охорони – розташувалися попід сценою та в натовпі поблизу огорожі.

Читайте також: “Тимчасова Євростолиця”: як у Вінниці люди з усієї країни святкують День Європи. ФОТОРЕПОРТАЖ

Першому слово надали, природньо, Президенту України Петру Порошенку. Верховний Головнокомандувач багато говорив про армію та безвіз, 144 (і навіть більше), реформи, про зростання українського експорту до Європи і все більший розрив будь-яких стосунків з Росією. А наприкінці свого виступу – зробив гучну заяву про СНД, яку відразу підхопили провідні медіа країни.

Петро Порошенко:

Про Вінницю

 – 15 років тому в Україні була запроваджена традиція у травні, в суботу, святкувати День Європи. 11 років тому ми почали робити Вінницю європейським містом, європейською столицею, бо так, як святкують День Європи у Вінниці – не святкують більше ніде. Вінниця є найбільш європейським містом країни.

За останні чотири роки наша країна надзвичайно наблизилася до Європи. Саме за останній рік вступила в силу, ратифікована всіма суб’єктами, всупереч перешкоджанням країни-агресорки. Те, про що мріяли мільйони українців, ми нарешті втілили в життя.

Про реформи та експорт

 – Для започаткування безвізу ми зробили понад 144 реформи. Темпи зростання українського експорту до Європи в 2017 році склали 30%, а за перший квартал цього року – на 22%. Нас лякали, що Росія закриє свої ринки і Україна розколеться. А сьогодні наші обсяги постачання в Польщу майже дорівнюють Росії. Ми повертаємося до європейської родини народів!

Угода про Асоціацію та безвізовий режим є нашим другим і третім важливим досягненням. Бо першим була побудова сильної, сучасної і професійної армії. І тут наші партнери, зокрема з НАТО, роблять нашу державу сильнішою.

Про церкву

 – Кардинальні зміни відбуваються в духовному секторі. Кілька тижнів тому я повернувся від Вселенського патріарха, де просив його надати Україні томос – грамоту на створення власної, незалежної, православної, помісної автокефальної церкви. Це теж величезні надії, про які мріяли українці багато сотень років. Бо єдина церква для нас – це ключовий атрибут європейської держави.

Про СНД

 – Сьогодні я вранці я підписав указ всіх представників України з усіх статутних органів СНД. Ми рухаємося разом до Європи!

Кожен має робити свою справу: влада має служити народу, влада має служити народу, суди – гарантувати справедливість, громадські організації – контролювати та впроваджувати ініціативи. Молодь має бути рушійною силою нашого руху вперед, армія – боронити землю, спортсмени – здобувати славу країні на спортивних аренах, а ми всі разом – рухатися в Європу!

 

Володимир Гройсман говорив не так довго та більше посміхався. Головну увагу він приділив саме Вінниці, що зрозуміло для колишнього міського голови, з яким і пов’язують стрімкий злет міста.

Володимир Гройсман:

– Ми боремося за європейські цінності, щоб життя змінилося. Європа – це не просто свято, це не лише один день, коли ми збираємося відзначити це свято. Європа – це цінності та високі стандарти життя.

Я пам’ятаю, як це починалося, коли ми вперше вирішили відзначити цей день. Сьогодні у нас з вами є завдання все зробити для того, щоб Україна стала не просто членом ЄС, а сильним членом ЄС. Країною із сильною економікою та армією, з відповідальною соціальною політикою. Це наше спільне з вами завдання. У нас є сили і можливості це зробити, але так просто ми нічого не здобудемо. Важка праця – і перемога буде за нами.

Україна і є Європа, але наше завдання – зробити Україну по-справжньому сильною. Як колись почали робити це у Вінниці. Україна – це і є Європа!

 

Валерій Коровій сказав всього кілька фраз і більше згадував, як сильно змінилася Вінниця за останні роки та висловив пропозицію до представників європейських країн оголосити хоча би на один день Вінницю “європейською столицею”.

Цю пропозицію решта чиновників на сцені зустріли стримано та з посмішками, в той час як тисячі вінничан біля сцени – оплесками та вигуками.

Очільник Вінниці Сергій Моргунов завершував промови посадовців і намагався не надто затягувати офіційну частину початку святкування.

Сергій Моргунов:

– Сьогодні ми святкуємо День Європи – 11 років поспіль цей день  найулюбленішим святом усіх вінничан. Тому, що це свято є прагненням всього народу жити в європейській сім’ї.

За останні чотири роки зроблено дуже багато – особливо багато зроблено в місцевому самоврядуванні. Місцеві громади стають сильними і спроможними. Я тут хочу подякувати і Петру Олексійовичу, і Володимиру Борисовичу. На прикладі Вінниці ця реформа – це будівництво шкіл і садочків, стадіонів, капремонт доріг, лікарень, скверів та парків, оновлення транспорту. І напевно саме завдяки цьому місто Вінниці вже чотири роки підряд є найкомфортнішим в Україні для проживання. Це заслуга всієї громади і всієї вінницької команди. Зараз хочу побажати вам, щоб ви гарно відпочили, щоб не дай Боже ніяка погана погода не зіпсувала вам настрій. Слава Європі і слава Україні!

На словах Сергія Моргунова про можливу погану погоду, Володимир Гройсман жестами звернувся до духівництва ніби з проханням “посприяти” і чистому небі. А руками показував, як саме варто “розвести хмари”, чим викликав посмішку, принаймні, власної дружини.

Хтозна чому саме, але попри всі прогнози, злива цього дня у Вінниці так і не пішла.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору