× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Грандіозна спортивна вечірка: у Вінниці відбулася осіння спартакіада серед людей з інвалідністю. ФОТО

Сьогодні, 17 жовтня,  у Вінницькому в ТРЦ «Мегамолл» відбулася спартакіада серед осіб з інвалідністю «Здоровий духом!». Близько 30 учасників, діти та дорослі, змагалися у п’яти видах спорту. Однак за настроєм це були не традиційні змагання, а радше грандіозна спортивна вечірка.

Організатори, комітет по фізичній культурі і спорту Вінницької міськради, ГО «Гармонія» і ТРЦ «Мегамолл», влаштовують осінню спартакіаду сьомий рік поспіль. Усе для того, щоб популяризувати фізичну культуру та спорт серед людей з інвалідністю.

Так, упродовж кількох годин на третьому поверсі ТРЦ «Мегамолл» юні та досвідчені спортсмени, початківці та новачки змагалися у п’яти видах спорту: боулінг, настільний теніс, настільний хокей, баскетбол і більярд (тільки дорослі).

Кожен учасник за бажання міг позмагатися у всіх видах спорту – жодних обмежень організатори не ставили.

Спершу усі розійшлися по різних локаціях, та вже за півгодини переважна більшість учасників грала саме у боулінг. Столи для більярду і тенісу пустували, але організатори кажуть, так завжди: у ці види спорту учасники грають під кінець змагань.

Варто зазначити, що в учасників хоч і був присутній спортивний азарт, та змагалися вони радше із собою. І як для дітей, так і для дорослих це була чудова можливість розважитися.

Однак без спортивних суперечок не обійшлося: чоловіки сперечалися за кількість нарахованих балів і кількість кидків учасників команди. Та загалом змагання були дуже товариськими.

Наприклад, 11-річна Софія, яка має вади опорно-рухового апарату, вперше брала участь у міській спартакіаді, відтак спробувала себе у всіх видах спорту, які там були. Каже, що їй цікаво абсолютно все, та найбільше мріє професійно займатися плаванням і танцями.  

– На реабілітації я присідаю і займаюся спортом. Це буває дуже часто. Ще я вчуся плавати і в майбутньому хочу стати чемпіонкою з плавання і чемпіонкою по танцях, – поділилася дівчинка.

А от 42-річний вінничанин Павло Осипенко, у якого ДЦП, не пропустив ще жодної спартакіади (бере участь і в осінній, і в весняній) чи змагань для людей з інвалідністю, які організовують в місті. Його мама розповіла, що їздить із сином в центр ГО «Гармонія» майже щодня, відколи його заснували. Там він займається на спортивних тренажерах, грає у шашки і у шахмати (отримав навіть кілька нагород за 1, 2 і 3 місця), а віднедавна грає у боччу.

Бочча (Бочче) – рухлива гра з набором м’ячів із шести синього, шести червоного і одного білого або жовтого кольору, що входить до переліку паралімпійських видів спорту для людей з інвалідністю. Суть гри полягає у тому, що гравці намагаються максимально наблизити м’ячі свого кольору до білого м’яча, який називають Джеком (джерело – trosti.com.ua).

Людмила Нецкіна, координатор програм по доступності у ГО «Гармонія», зокрема розповіла, що саме цей вид спорту вони намагаються зараз популяризувати у Вінниці.

– Бочча цікава тим, що нею можуть займатися люди з дуже важкими порушеннями функцій опорно-рухового апарату: з ДЦП, з шийними травмами тощо. Вона стає популярною у багатьох містах України, і ми хочемо, щоб у Вінниці цей вид спорту також розвивався, щоб можливо колись хтось із Вінниці представив Україну на паралімпійських іграх, – розповіла Людмила Нецкіна

Зокрема, таку мету має 28-річна Марія Остапенко, у якої ДЦП.

– Нещодавно навіть пробувала свої сили на всеукраїнських змаганнях в Одесі, але програла сильнішому гравцю, бо там були паралімпійські чемпіони. Та не втрачаю надію, що надалі буду займатися і зможу грати, як вони, – поділилася дівчина.

Взяти участь у паралімпіаді хоче й 37-річний Сергій Юденко, але в іншому виді спорту – регбі на візках. Людмила Нецкіна розповіла, що поки що це надзвичайно складно, бо в Україні немає паралімпійського комітету з цього виду спорту. Та Сергій сподівається, що колись він таки зможе це зробити. А поки що бере участь у змаганнях із більярду та грає з друзями у боулінг.  

Людмила Нецкіна, координатор програм по доступності у ГО «Гармонія», також зазначила, що основна ідея цієї спартакіади – показати людям, що вони можуть займатися будь-якими видами спорту, враховуючи певні фізичні особливості, і робити це на професійному рівні.

– Такі заходи дають можливість спробувати себе у різних видах спорту і обрати свій. Наприклад у мене ніколи не було змоги спробувати себе у боулінгу, вперше я спробувала на ось такій спартакіаді 5-6 років тому. Зараз я можу вільно прийти з друзями пограти в боулінг, і в мене немає ніякого комплексу, я знаю, що можу це робити. І боулінг це такий вид спорту, який доступний для будь-кого, – поділилася Людмила Нецкіна. – До того ж участь у таких змаганнях стимулює людей не падати духом. Наприклад, у нас хлопчик незрячий, Ваня,  переміг у підійманні грифу штанги півтори тисячі разів (це дуже багато). Його мама говорила, що він останнім часом був занепалий, а коли виграв медаль, навіть уроки почав знову вчити, якось йому це аж настрій підняло. 

Переможців та призерів змагань, окремо серед дітей та дорослих, визначало спеціальне журі, до складу якого увійшли тренери-викладачі та інструктори-методисти міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Вони не лише оцінювали учасників, а й допомагали їм упродовж гри, якщо це було потрібно.

Відтак, кращими на сьомій осінній спартакіаді серед осіб з інвалідністю «Здоровий духом!» стали:

– у номінації боулінг – Вадим Шафар (дорослі) та Юрій Ожарівський (діти);

– у номінації настільний теніс – Сергій Максімов (дорослі) та Ігор Дука (діти);

– у номінації настільний хокей – Марія Остапенко (дорослі) та Яна Верба (діти);

– у номінації баскетбол – Людмила Капеліста (дорослі) та Іван Гарник (діти);

– у номінації більярд – Сергій Юденко (дорослі).

Усі, хто зайняв перші, другі і треті місця, отримали кубки, медалі, грамоти і подарунки від спорткомітету Вінницької міськради.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору