× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Готовий звертатися до Європейського суду”: водій-фігурант скандалу з вінницькими патрульними прокоментував ситуацію

Резонансний інцидент, що трапився 19 квітня за участі вінницьких патрульних та водієм Дмитром Вороновичем, не лише спровокував всеукраїнський скандал.

Наразі відеороликом лише на Фейсбуці поділилося понад 45 тисяч користувачів, а спілкування між затриманим водієм і поліцією перейшло в юридичну площину. По справі вже відбулися перші судові засідання, на яких Воронович намагався довести свою правоту.

Днями вже по факту дій самих патрульних відкрито кримінальне провадження. Поліцейських, що брали участь у затриманні водія, можуть звинуватити в порушенні ч.2 ст. 365 Кримінального кодексу України, що загрожує позбавленням волі до п’яти років.

В місцевих та національних ЗМІ вже досить детально описали позицію правоохоронців. Зокрема в їхніх поясненнях та в коментарях експертів ідеться про те, що водій не мав права подавати звуковий сигнал в межах міста (позаяк ситуація була не аварійна), а також не повинен був тікати з місця події, коли до нього звернулися поліцейські. Окрім цього патрульні звинуватили Вороновича в їзді з не пристебнутим паском безпеки, злісній непокорі, а також в тому, що нібито він наїхав на ногу одному з патрульних.

Водночас інші користувачі звертають увагу, що патрульні не представилися, як того вимагає закон, використовували ненормативну лексику, а окремі поліцейські в той час взагалі не перебували на службі: “Пріус”, вочевидь, лише підвозив їх до відділку, і для цього увімкнув сині проблискові маячки.

Аби дізнатися, яка ситуація зі справою станом на зараз, ми поспілкувалися із самим Дмитром Вороновичем – водієм, якого затримали “копи” та котрий зараз доводить свою правоту в судах.

Дмитро Воронович

За його словами, наразі вже відбулося апеляційне засідання щодо скасування постанови поліції за ст.185, під час якого суддя міського суду таки визнала Вороновича винним через те, що той нібито “виражався нецензурною лайкою”.

Наразі водій готується оскаржувати постанову патрульних, складену за те, що водій нібито був не пристебнутий паском безпеки.

 

“Мені відмовилися надавати допомогу та забрали мобільний”

Дмитро Воронович стверджує, що патрульні поводилися дуже зухвало як на судовому засіданні, так і під час самого затримання:

– Всі бачили, як мене витягали з автомобіля, яку силу застосовували, як наносили удари. Після цього патрульні всупереч закону не надали мені першу допомогу, не викликали на моє прохання швидку і не дали зробити це самому, відібравши мобільний телефон.

Мене відразу повезли до відділку, де я вже в сторонніх людей взяв телефон і зміг повідомити близьких про те, що сталося, – розповів Vежі Дмитро Воронович.

 

Постраждалий готовий йти до Європейського суду

Вже з відділка водій був доставлений в лікарню на вул. Київській, де його оглянули та діагностували струс головного мозку та численні забої. Туди прибула слідчо-оперативна група, яка відібрала в потерпілого заяву та дала направлення на проходження медичної експертизи. Пізніше, за результатами висновків СМЕ та заяви потерпілого, проти патрульних відкрили провадження за ч. 2 ст. 365 ККУ.

– Попри це, наскільки мені відомо, ці патрульні далі ходять на службу “як ні в чому не бувало”. Вони відчувають повну безкарність і про це свідчила зокрема і їхня поведінка в суді, – розповідає Воронович.

Постраждалий водій стверджує, що розчарований першим судовим розглядом, тож не виключає, що у випадку неспроможності довести свою позицію в українському суді, буде звертатися також до Європейського суду з прав людини. Окрім того Дмитро Воронович не виключає, що також подасть цивільний позов про відшкодування йому моральних збитків у зв’язку з інцидентом.

 

Фальсифікація документів?

– Є дуже цікавий факт: рапорт дівчини поліцейської, яка поступила на службу лише в кінці березня цього року. В ньому вона пише, що підійшла мені зробити зауваження, бо нібито я виражався нецензурною лайкою під час зупинки на світлофорі, – розповідає Воронович.

Однак як видно на відео, жодної дівчини-поліцейської в той момент не було. А самі патрульні стверджують, що нагрудні реєстратори в них під час інциденту не працювали.

Насправді дівчину можна помітити лише в третьому епізоді протистояння, коли Вороновича таки витягли з авто – автореєстратор перед “атакою” на нього з боку патрульного встиг зафіксувати дівчину-поліцейську.

У зв’язку з цим сторона водія має намір також звертатися до правоохоронців з приводу підробки документів.

 

Про “наїзд на поліцейського”

Одним з важливих епізодів інциденту став нібито наїзд водієм на ногу поліцейського під час другої спроби патрульних затримати авто Вороновича. Коли патрульні втретє підбігли до автомобіля (саме в той момент вони намагалися силоміць витягнути водія з машини, наносячи при цьому удари в голову), один з поліцейських зазначив, що Воронович переїхав йому ногу.

На це потерпілий відповідає, що в такому випадку на місці скоєного оформлюються відповідні документи по ДТП, однак цього зроблено не було. Окрім того Воронович вважає, що в такому випадку, під час наступної спроби затримання, постраждалий патрульний мав би принаймні прикульгувати на травмовану ногу – однак цього також не видно на відео.

Також водій зазначає, що на відео чітко видно, що деякі патрульні були без жетонів, що в принципі не давало змоги їй чітко ідентифікувати, і щонайменше свідчить про те, що вони не були в той момент на службі.

Наступний судовий розгляд резонансної справи відбудеться вже 16 травня у вінницькому міському суді, що на вул. Грушевського.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору