× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Город посеред міста: маленькі вінничани зібрали урожай у Європейському саду

Кавуни, капуста, листя салату, квіти…  Думаєте, ми про ринок? Зовсім ні! Ми про центр міста Вінниці.

Так, в самому центрі Вінниці – город. Він не звичаний, а створений дітьми. Ініціатива такого “поживного саду”, коли маленькі мешканці міста у самому його центрі вирощують овочі та фрукти, належить Центру підліткових клубів “Універ” та його маленьким вихованцям.

IMG_9484

Сьогодні був справжній майстер-клас від дітей – дорослим. Так, пишаючись собою, маленькі садівники демонстрували плоди своїх старань: зелені листя салату, вже “підрум’янені”  помідори, полуницю, різноманітні квіти та головне – кавуни.

IMG_9501

Саме кавун сьогодні був “головою”. Організатори, поміж інших ігор та квестів,  сховали серед ще зріючих вже стиглу велику ягоду, яку самі діти й мали відшукати, порізати та пригостити себе й оточуючих. Ласий шматочок дістався і журналісту “Vежі”.

9-річний Максимко теж отримав скибочку, проте хлопчик засмучений: каже, що кавун дуже смачний та вдома він його вирощувати не зможе

 – Шкода, бо в нас город маленький, а він й так весь заповнений, – із жалем констатує Максимко та одночасно із задоволенням продовжує “вмиватись” кавуном. – Буду вирощувати перці, помідори і лимони.

IMG_9599

Директорка “Універу” Віра Гончар каже, що спочатку дітки восени та взимку вчили теорію: як вирощувати рослини та як за ними доглядати. А ось у травні перейшли до практичних занять та висадили на міському городі навіть кавуни.

IMG_9491

Врожай маленькі господарі збиратимуть вже восени, і зварять з нього борщ, аби пригостити своїх вихователів та батьків.

Дмитро Мира, завідуючий організаційно-масового відділу центру, каже, що діти доглядають за городом постійно:

 – Щотижня діти поливають та доглядають за рослинами. Так вони бачать весь процес дозрівання і розуміють, звідки беруться такі овочі в магазинах.

IMG_9549

Насолодившись смачним кавуном та “хвилиною слави”, малеча продовжила бавитись у своєму власному міському городі. Тож, чекаємо поки ростуть овочі на осінній борщ!

Фото Андрія Завертаного

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору