× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Голова Вінницької ОДА про вибори: “Дивимося в майбутнє з обережним оптимізмом”

Сьогодні, 21 березня в приміщенні ОДА відбулася офіційна зустріч голова Вінницької ОДА Валерія Коровій та мера Вінниці Сергія Моргунова з головою Представництва ЄС в Україні Хюго Мінгареллі.

Окрім бесіди про економічні та соціальні показники Вінницької області, учасники зустрічі обговорили також і питання прийдешніх виборів Президента України. За словами голови Представництва ЄС в Україні, він “дуже задоволений тим, що в Україні відбувається справжня політична конкуренція, адже за 10 днів до виборів ніхто не знає, хто вийде з перегонів переможцем”.

– Ми вітаємо конкурентний характер поточної виборчої кампанії. Ми дуже сподіваємося, що ці вибори відбудуться у відповідності до міжнародних стандартів. Зрозуміло, що це певною мірою відповідальність органів влади – забезпечити вільну кампанію всім кандидатами з рівним доступом до ЗМІ. І також сподіваємося, що не буде зловживання адміністративним ресурсом.

Хюго Мінгареллі підкреслив, що попри те, що Україні відбудеться відразу кілька виборчих кампаній поспіль, в ЄС очікують продовження реформ навіть під час виборчих баталій. Особливо голова Представництва виділив реформу децентралізації, як найбільш успішну в Україні.

Коментуючи тему прийдешніх виборів, Валерій Коровій зазначив, що “ми готуємося до голосування в межах повноважень ОДА”. За його словами, наразі в області створено вісім виборчих округів та відповідно вісім ОВК і всі вони працюють. Окрім того Коровій зазначив, що на Вінниччині працює велика кількість міжнародних спостерігачів, а ОДА координує свою роботу з місією ОБСЄ.

– Це дало нам можливість зняти багато конфліктних ситуацій, які планували деякі штаби (виборчі, – ред.). Ми маємо абсолютно нормальну ситуацію в процесі підготовки до виборів. Є політична боротьба, в ній використовуються різні методи. Але сьогодні ми бачимо абсолютно цивілізовану систему взаємостосунків та з обережним оптимізмом дивимося в завтрашній день, – сказав Коровій.

Водночас присутній на зустрічі міський голова Сергій Моргунов зазначив, що “певні популістські сили будуть намагатися згорнути реформу з децентралізації”.

– Ми переконані, що це (питання децентралізації – ред.) потрібно закріпити в Конституції, щоб ці процеси стали незворотні, – вважає Сергій Моргунов.

Нагадаємо, що вибори Президента України відбудуться у неділю, 31 березня.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору