× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Голі, бо беззахисні: у Вінниці презентували Велокалендар-2018. ФОТО

Сьогодні, 13 січня у креативному центрі “Артинов” відбулася презентація нового календаря велоподій на 2018 рік від місцевої велосипедної спільноти.

Ще за кілька днів до презентації вінницька фейсбук-спільнота, особливо велонаближена її частина, була заінтригована різноманітними тізерами та спойлерами, що виходили з боку організаторів. Зокрема, один з ключових учасників велоруху Вінниці, Олександр Царевський, постійно натякав, що цьогорічний календар здатен особливо вразити аудиторію.

  • Якщо минулого року ми зробили мальований календар разом зі спільнотою Breakfast&Sketch, то цього разу це будуть фотографії: максимально справжні та мінімально оброблені, – зазначав Царевський напередодні презентації.

Як з’ясувалося вже сьогодні, коли мовилося про “справжність” ішлося, серед іншого, і про… оголеність моделей.

Шість чоловіків та шість жінок, серед них – дві мами, два батька, і навіть один мужчина, котрий вже має внуків. А ще – кіт: той самий, всім відомий пухнастик, який не пропускає майже жодну вінницьку велоподію, катаючись на плечах свого господаря-“Царя”. Прикметно, що обличчя усіх оголених моделей – окрім кота – в календарі не показують.

Читайте також: Різдвяні велозаручини: у Вінниці на велопараді Дід Мороз зробив пропозицію Снігурці. ФОТО

  • Ми не будемо казати, хто саме брав участь у зйомках: якщо вони захочуть назватися – дізнаємося про це вже від самих моделей. А поки ми можемо лише дивитися та здогадуватися, – говорить під час відкриття презентації одна з авторок ідеї Людмила Шиляєва.

Далі ведучий події, демонструючи на великому екрані PDF-версію календаря, намагався зосередитися на самих велоподіях, зазначених у календарі. Однак зробити це було досить складно: на екрані постійно спливали оголені спини, ноги, сідниці: чоловічі та жіночі. Інколи – жіночі тіла, на яких стоїть пухнастий кіт.

Асистенти ведучого повсякчас намагалися “допомогти” Царевському дистанційно і домальовували деякі елементи фотографій, яких, на їхню думку, там не вистачало. Коротше кажучи, атмосфера в “Артинові” цього вечора була дуже несерйозна і з великою мірою – еротична.

Але, що стосується власне календаря: наступного року Вінницю очікує понад два десятки велоподій. Так, у самому календарі їх зазначено 28, однак деякі з них відбудуться у Києві: зокрема бревети. Лише два місяці – лютий та грудень – зі зрозумілих причин будуть позбавлені масових велосипедних івентів, у той час як навесні та влітку з велосипеду можна буде просто не злазити.

Значну частину презентації присвятили врученню велокалендарів друзям та партнерам вінницької велотусовки: свої безкоштовні примірники, зокрема, отримали дизайнери та волонтери, постійні помічники, кавовари, представники магазинів та ЗМІ. Календар та дерев’яну “медаль”-шестірню отримала і VежА, за що ми дуже вдячні цій великій вінницькій велосім’ї!

 

У коментарі Vежі фотографиня проекту Ярослава Касьянова пояснила, що подібний формат календаря обрали, аби продемонструвати справжність цих людей:

  • Якщо ви поглянете на календар, то побачите, що в даному випадку не йдеться про якийсь сексуальний підтекст. Ми намагалися продемонструвати справжність цих людей, це не були професійні моделі, і вони погодилися на такий формат, аби щиро допогти хворим дітям, які потребують нашої підтримки, – розповідає Ярослава.

Зазначимо, що фотозйомка для проекту відбувалася на волонтерських засадах у вінницькій фотостудії RED, яка також безкоштовно надала свою локацію для реалізації проекту.

Організатор події Олександр Царевський уточнює: вирішили знімати оголених людей, аби продемонструвати незахищеність велосипедистів в Україні:

  • Просто уявіть: ось наші знайомі щойно повернулися з Кіпру, і там, коли водій їде під гірку позаду велосипеду, він тримає швидкість 8 км/год. Тобто він не наважується обганяти велосипедиста, тому що існує якесь поняття поваги і не впевнений, що зможе зробити це безпечно.
    В реаліях нашої країни, велосипедист – найменш захищений учасник руху, ми всі є цьому свідками на наших дорогах: якщо автомобіліста захищає хоча би та “металева коробка”, в якій він перебуває, то нас – максимум шолом. Тому такою оголеною фотозйомкою ми хотіли показати “оголеність” українських велосипедистів перед небезпекою на українських дорогах.

Календар можна придбати за ціною близько 200 гривень, зконтактувавши з Олександром Царевським через Facebook. Усі кошти, отримані від реалізації календаря, підуть на лікування маленької вінничанки Ані Свитко, яка хворіє гострим лімфобластним лейкозом.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору