× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Гід для кавоманів: де у центрі Вінниці найкраща «кава з собою». ФОТО, ВІДЕО

Якщо декілька років тому пити каву на ходу було дивиною, то сьогодні це вже окрема культура. Кількість кавярень, які пропонують послугу coffee to go, лише за останні два роки шалено збільшилась – зокрема і у Вінниці.

Боротьба за свого клієнта між великими і маленькими кав’ярнями триває досить жорстка, але тут вже вибір кожного: яка саме кава, стиль обслуговування, інтерєр та персонал більше подобається конкретному кавоману.

На вулиці вже повноцінна весна і все більше людей п’ють каву просто на вулиці. Саме тому ми вирішили зробити невеличкий огляд місць, які пропонують каву з собою в центрі міста. Звісно, це не всі кав’ярні Вінниці і наш читач напевно про це знає. Але цього разу ми оглядали заклади лише у центральній частині міста, беручи до уваги по одній кав’ярні з кожної мережі.

11 закладів, 22 порції кави, задоволення та розчарування, залишена кава в смітниках та бажання повернутись ще. Чорна магія та ніжність легкого капучино. Цей огляд може вважатися значним чином субєктивним, адже автор – не професійний бариста, однак шалено любить та цінує якісну каву. Звичайно, смак хорошої та й навіть поганої кави словами не передаси – але автор цього прагнув. Для тесту в кожній кавярні замовляли еспресо та капучино, аби перевірити чистий смак кави та вміння персоналу працювати з кавовими напоями.

Мусимо також враховувати, що бариста в кав’ярнях інколи змінюються і в кожного з них може бути різна техніка приготування, настрій та інші супутні речі. Врешті-решт, всі ми люди і в будь-який момент щось може піти не так.

Прикметно, що в жодній із оглянутих кав’ярень нам не заборонили зйомку. Звичайно, в деяких говорили «ой, можна я заберу ганчірочку», «в мене поганий манікюр», «щось я не готувалась», але всі доволі доброзичливо ставилися до таких нав’язливих клієнтів, як люди з Vежі.

Coffee to go (Кава на сходах)

Одна із перших кавярень, яка почали пропонувати “каву з собою” у Вінниці. Розташована майже в самому центрі міста, вона завжди користувалась популярністю. Має декілька представництв по місту.

1. Якість кави.
Ми замовили еспресо та капучино. Еспресо — ідеальний варіант для тих, хто любить дуже міцну каву з гірчинкою, яка моментально «відкриває очі» та бадьорить. 50% ніжної арабіки та 50% міцної та багатої кофеїном робусти – рецепт еспресо у цій кав’ярні.


Капучино має однорідну хорошу структуру, проте у ньому дуже слабо відчувається, власне, кава. Здається, що його робили не на основі еспрессо, а на основі американо. Пінка на капучино однорідна, проте у молока немає важливої для цього напою “солодинки”.


2. Загальна атмосфера.

Невеличка кавярня, в якій, втім, не відчувається тісноти. Можна придбати багато кавових і «звичайних» сувенірів. Каву можна випити справді на сходах з мякими подушками. Персонал привітний, пропонує смаколики до напоїв. 

3. Мова меню: українська та англійська

4. Мова персоналу: українська, але, коли звертаються російською — відповідають російською.

5. Розрахунок карткою: можливий

6. Швидкість приготування: два напої приготували за 3-5 хвилин.

7. Обізнаність бариста: хороша (4).

8. Ціни: еспересо — 11 гривень, капучино — 16.

9. Оригінальні напої: відсутні

10. Кількість відвідувачів в кавярні: на момент нашого перебування було двоє відвідувачів.

11. Зручність паперових горняток: зручні, фірмові, які не обпікають руки.

12. Музика: pop

13. Десерти: є круасани, слойки та кекси, які роблять для кавярні на замовлення.

14. Діє система знижок

Резюме: Кавярня доволі затишна, персонал привітний, кава смачна, хоч капучино і розчарувало. Із родзинок — сувеніри та можливість випити каву на сходах.

Bezbrendu

Позиціонують себе як espresso bar та мають два заклади в центрі міста. Ми завітали у той, що розташований навпроти Скайпарку, де по сусідству від неї “поселився” ломбард і котра зовсім поруч із “Кавою на сходах”.

1. Якість кави. Пропонують 100% арабіку, вона мяка з легкою кислинкою, що властиво саме цьому сорту кави. Ніжна та насичена пінка. Приємний післясмак.

Капучино має збалансований смак кави та молока, рівномірно збита пінка, молоко має приємний солодкуватий присмак. Застосовують лате-арт.

2. Ціни. Еспрессо — 12 гривень, капучино — від 17 до 29 гривень, в залежності від обєму.

3. Загальна атмосфера. Приємний персонал, відчувається запах кави, стильний мінімалістичний інтерєр.

4. Мова меню: українська

5. Мова персоналу: українська

6. Розрахунок карткою: можливий

7. Швидкість приготування напоїв: два напої готували 2-4 хвилини.

8. Обізаність бариста: ідеальна.

9. Фірмові напої: шоколадне латте. У меню є холодні кавові напої.

10. Кількість відвідувачів у кавярні: на момент нашого перебування за столиком сиділи люди і за нами в черзі також було кілька відвідувачів.

11. Зручність паперових горняток: горнятка з доволі тонкого картону, якщо напій надто гарячий – можна обпекти руки. Дещо не зручні.

12. Музика: кантрі

13. Десерти: кекси, шоколад та корисні солодощі.

14. Діє система знижок.

За всіма критеріям хороший заклад, привітний персонал, який завжди пропонує різноманітні напої, але великим мінусом є незручні горнятка.

Sharikava

Новий сучасний заклад неподалік Вежі Артинова на вулиці Миколи Оводова, 51. Мають широкий асортимент різноманітних кавових напоїв та солодощів.

  1. Якість кави. Міцна кава, але здавалось, що трішки пересмажена. 70% арабіки, 30 % робусти. В капучино яскраво відчувається кава, але не достатньо добре збите молоко. Здавалось, що п’єш міцне американо з теплим молоком.

2. Ціни. Еспресо — 10 гривень, капучино в залежності від розміру та добавок від 17 до 29 гривень.

3. Загальна атмосфера: у кавярні приємно пахне свіжомеленою кавою та випічкою. Цікавий, стильний та мінімалістичний інтерєр. Бариста веселі та постійно жартують з відвідувачами, відповідають на всі питання стосовно меню.

3. Мова меню: українська

4. Мова персоналу: українсько-російська. Звертаються на «пані, пане», але часто переходять на російську.

5. Розрахунок карткою: можливий

6. Швидкість приготування напоїв: два напої готували близько 6-8 хвилин.

7. Обізнаність бариста: хороша

8. Фірмові напої: медовий та вершковий латте.

9. Кількість відвідувачів: постійна черга, за час перебування в кавярні було близько 6 відвідувачів. У черзі люди говорили, що вже не вперше тут.

10. Зручність паперових горняток: зручні брендовані горнятка.

11. Музика: deep та electronic

12. Десерти: великий вибір різноманітного печива та цукерок спеціально приготованих для мережі кавярень.

Загальне враження: цікава, затишна кавярня, персонал з прекрасним почуттям гумору, широкий асортимент різноманітних кавових напоїв. Хотілось би, щоб бариста вдосконалили техніку роботи з молоком.

Je t’aime

Перша у місті кавярня та студія квітів у самому центрі міста в приміщенні бібліотеки імені Тімірязєва. Якщо з квітами та цікавою атмосферою у закладі все склалось чудово, то з кавою, на жаль, не дуже.

1.Якість кави. Пропонують на вибір купаж, де 60% арабіки та 40% робусти, а також 100% арабіку. Ми замовили 100% арабіку — кава має не достатньо яскравий аромат та дещо гірчила, здавалось, що пересмажена. Капучино не відповідало пропорціям (майже не відчувався смак кави),  натомість був присутній яскраво виражений смак молока, без солодкого, властивого капучино присмаку. Молоко не достатньо збите, пінка не однорідна та не густа.

2. Ціни: залежать від сорту кави. Еспресо 60% арабіки, 40 робусти — 13 гривень, капучино — 21, еспресо з 100% арабіки — 20 гривень, капучино — 24. (обєм капучино стандартний 250 мл)

3. Загальна атмосфера: квіткова. Студія-кавярня позиціонує себе як французька, але для цієї атмосфери до кави не вистачає ще смачної та ароматної випічки. Більше уваги звертаєш на квіти, ніж на каву. Хоча, якщо обираєш квіти, то можна заодно і випити кави. Складається враження, що заклад націлений саме на це. 

4. Мова меню: українська та французька

5. Мова персоналу: бариста розмовляє українською, адмінстраторка чи власниця — російською.

6. Розрахунок карткою: не можливий

7. Швидкість приготування напоїв: 6-8 хвилин

8. Обізнаність бариста: на питання відповідала дещо невпевнено та виглядала розгубленою.

9. Фірмові напої: заклад відрізняється тим, що пропонує спеціальні квіткові сиропи, серед яких лавандовий, жасминовий, трояндовий та інші.

10. Кількість відвідувачів: не було жодного

11. Зручність паперових горняток: зручні, не фірмові, руки не обпікають.

12. Музика: відсутня.

13. Десерти: різноманітні шоколадні батончики.

Загалом ідея цікава: кава та квіти, але такому концептуальному закладу однозначно не вистачає атмосферності. Ну і над кавою потрібно попрацювати.

Pan cake

Напевно перший заклад, який можуть помітити на своєму шляху туристи, повертаючись із відомого фонтану в центр. Незважаючи на те, що Pan cake можна вважати повноцінною кав’ярнею, великою популярністю користується саме кава та солодощі з собою.

1.Якість кави: еспресо має приємний насичений смак з легкою кислинкою. Для приготування кавових напоїв використовують 100% арабіку.  Каву хочеться випити ще. Смак капучино збалансований, пінка має гарну структуру та солодкий присмак.  Офіціантка розповіла, що під кожен напій та обєм у кавомашині є свої налаштування.

2. Ціни: еспресо — 22 гривні, капучино в залежності від обєму 23 до 27 гривень.

3. Загальна атмосфера: простора, стильна, затишна кавярня, привітний персонал.

4. Мова меню: українська та англійська

5. Мова персоналу: українська

6. Розрахунок карткою: можливий

7. Швидкість приготування напоїв: 2-3 хвилини

8. Обізнаність бариста: працює кавомашина.

9. Фірмові напої: відсутні

10. Кількість відвідувачів: у залі було зайнято два столика

11. Зручність паперових горняток: зручні, яскраві, брендовані горнятка

12. Музика: pop

13. Десерти: позаяк десерти є родзинкою закладу, то їх тут є дуже багато, розпочинаючи від макарунів та печива, завершуючи великим вибором тортів, які спеціально готують щодня. За словами офіціантки, цех знаходиться неподалік.

Bigman coffee

Хто б міг подумати, що в одному приміщенні з магазином побутової хімії може знаходитись кав’ярня, а виявляється, що може.  Для любителів передбачень з «Сільпо» кав’ярня може стати улюбленим місцем, але, на жаль, не для любителів кави.

1.Якість кави: еспресо занадто водянисте, не відчувається насиченості смаку, лише неприємна гіркота. Капучино не збалансоване, молоко погане збите та віддає неприємним присмаком. Смак кави ледь відчутний.

2. Ціни: еспресо — 12 гривень, капучино — 19.

3. Загальна атмосфера: кавярня знаходиться в приміщенні поруч із магазином побутової хімії, тому тут більше чути запах хімії, а не кави. Хоча це лише один із закладів мережі. Проте бариста дуже привітна та доброзичлива. 

4. Мова меню: українська

5. Мова персоналу: українська

6. Розрахунок карткою: можливий

7. Швидкість приготування напоїв: 3-4 хвилини

8. Обізнаність бариста: хороша

9. Фірмові напої: марокіно нутелла, лате баунті, арахісовий латте, полуничний латте.

10. Кількість відвідувачів: двоє

11. Зручність паперових горняток: фірмові з не досить міцного картону, але руки не обпікають.

12. Музика: відсутня

13. Десерти: кекси та енергетичні батончики

Turman

Кав’ярня знаходиться на вулиці Грушевського, 60 та являється першою в місті, де почали готувати альтернативну каву. Також саме Turman один із двох вінницьких закладів, котрі потрапили у топ-100 найкращих кав’ярень України.

1. Якість кави. Еспресо має приємний, насичений смак з легкою кислинкою, залишається приємний післясмак, каву хочеться допити до кінця. 100% арабіка, де використовують купажі. Однорідна, ніжна кавова пінка. Капучино має збалансований, ніжний смак, але молоко знову ж таки збите неоднорідно.

2. Ціни: еспресо — 12 гривень, капучино — від 20 до 28 в залежності від обєму.

3. Загальна атмосфера: є декілька столиків, в інтерєрі переважно дерево та штучна трава, багато малюнків кавою, що їх  малювали відвідувачі.

 4. Мова меню: українська

5. Мова персоналу: українська

6. Розрахунок карткою: можливий

7. Швидкість приготування напоїв: 2-4 хвилини

8. Обізнаність бариста: розповів про багато нюансів приготування кави, добре обізнаний в сортах кави. Єдине місце, де до еспресо запропонували воду.

9. Фірмові напої: один із двох закладів у Вінниці, де готують альтернативну каву.

10. Кількість відвідувачів: сиділа одна відвідувачка за столиком

11. Зручність паперових горнток: зручні фірмові.

12. Музика: Люкс фм

13. Десерти: широкий вибір десертів від тортиків до печива.

Хороший заклад із цікавим інтер’єром та оригінальними методами приготування кави. Одна із двох вінницьких кав’ярень, які потрапили у топ-100 найкращих кав’ярень в Україні. Багато кавових малюнків, бариста готові розповідати про каву вічно. Але дуже б хотілось змінити музику.

Crema caffe

Якщо зустрічають по одягу, а проводжають по розуму, то у цій кав’ярні, яка розташувалась за міською радою поруч із відділенням Нової пошти на Пушкіна, 10  зустрічають і проводжають по «одягу», а точніше зовнішньому вигляду. Безлад поруч з кав’ярнею та залишена кава, мали б відразу натякнути, що на якісну каву не потрібно розраховувати.

1.Якість кави. Відверто несмачна кава, яку пити навіть не хотілось. В еспресо відсутня міцність та яскравість смаку, у деяких закладах навіть американо має насиченіший смак.  В капучино не витримані пропорції, погано збите молоко, яке має досить неприємний присмак. Судячи з того, що поруч з кафе була залишена не допита кава, не одним нам «не зайшло»

2. Ціни: еспресо — 10 гривень, капучино в залежності від обєму 14-16 гривень.

3. Загальна атмосфера: не привітна бариста, світле, але не затишне приміщення.

4. Мова меню: українська, проте книга відгуків російською.

5. Мова персоналу: російська. Не зважаючи на те, що ми звертались українською.

6. Розрахунок карткою: не можливий

7. Швидкість приготування напоїв: 5-6 хвилин

8. Обізнаність бариста: неохоче розмовляла з нами.

9. Фірмові напої: латте снікерс

10. Кількість відвідувачів: жодного

11. Зручність стаканчиків: звичайні стаканчики із дуже тонкого картону, абсолютно не зручні.

12. Музика: російська попса

13. Десерти: відсутні

Coffee milk

За адресою Соборна, 81 раніше знаходилась одна із перших кав’ярень, які пропонували каву з собою – “Starvin”. Здається, кав’ярня змінила назву і зовсім трішки інтер’єр, а решта залишилось незмінним.

1.Якість кави: не зважаючи на те, що бариста використовує для приготування кави 100% арабіку не відчувалась притаманна їй кислинка, навпаки у кави був яскраво виражений гіркий присмак. Хоча поганою каву назвати не можна. У капучино доволі збалансований смак, але не достатньо добре збите молоко та не однорідна текстура. Саме молоко має неприємний присмак.

2. Ціни: еспресо — 14 гривень, капучино в залежності від обєму — 21-25 гривень.

3. Загальна атмосфера: велике просторе приміщення, багато кавових елементів, великі дзеркала та красиво оформлене меню.

4. Мова меню: українська

5. Мова персоналу: українська

6. Розрахунок карткою: можливий

7. Швидкість приготування напоїв: 3-4 хвилини

8. Обізнаність бариста: хороша

9. Фірмові напої: бреве та флет-вайт

10. Кількість відвідувачів: один

11. Зручність стаканчиків: зручні, фірмові

12. Музика: pop

13. Десерти: макаруни, кекси та шоколадні батончики

Barista

Кав’ярня знаходиться навпроти школи-гімназії №2 за адресою вулиця Хлібна, 7. Можливо саме тому в своє меню власники додали хот-доги.

1.Якість кави: еспресо неприємно гірчить та має неприємний післясмак, а також його температура була занадто високою, що не дозволяло випити напій відразу. Купаж 50% арабіки, 50 робусти, м’яко кажучи, невдале поєднання. Капучино має правильну текстуру пінки, але слабо відчувається смак кави, а молоко дещо гірчить та має специфічний запах.

2. Ціни: еспресо — 12 гривень, капучино — в залежності від обєму — 16-28 гривень.

3. Загальна атмосфера: привітний персонал, мінімалістичний та «кавовий» дизайн інтерєру, яскраво оформлене меню. Є звичайна вода, яку може випити кожен бажаючий. 

4. Мова меню: українська

5. Мова персоналу: українська

6. Розрахунок карткою: можливий

7. Швидкість приготування напоїв: 2-3 хвилини

8. Обізнаність бариста: хороша

9. Фірмові напої: кавових фірмових напоїв немає, проте є «синій» чай.

10. Кількість відвідувачів: за час нашого перебування було двоє відвідувачів, але вони прийшли за хот-догами, які також продаються у закладі.

11. Зручність паперових горняток: тонкі, картонні горнятка, абсолютно не зручні.

12. Музика: pop

13. Десерти: є цілий холодильник з різноманітними тортиками та тістечками. А  не з десертів також готують хот-доги.

Чорна кішка білий кіт

Напевно майже кожен вінничан, який є активним користувачем фейсбуку  міг натрапити на пости та фото з цієї кав’ярні, що знаходиться в приміщенні Вінницького універмагу. Любителі оригінальної альтернативи зможуть знайти тут дійсно щось своє.

1.Якість кави: у «кота» використовують 100% арабіку, тому  еспресо має приємний, легкий та кислуватий смак, абсолютно відсутня будь-яка гірчинка. Капучино має збалансований смак, хорошу пінку та відчувається солодкий присмак молока.

2. Ціни: еспресо 25 гривень, капучино з собою лише великого об‘єму 350 мл — 28 гривень.

3. Загальна атмосфера: заклад позиціонує себе, як «перша українська кавярня». Тут багато маленьких деталей інтерєру, книг українських авторів, різноманітних хенд-мейд дрібничок, фотографій бариста,  розмальовані стіни, але приміщення досить маленьке і не в надто спекотний день там відчувалась задуха.

4. Мова меню: українська

5. Мова персоналу: українська

6. Розрахунок карткою: можливий

7. Швидкість приготування напоїв: 7-10 хвилин

8. Обізнаність бариста: відмінна

9. Фірмові напої: готують альтернативну каву з допомогою спеціальних приладів, а також каву по-турецьки. Є багато авторських напоїв

10. Кількість відвідувачів: у кавярні були зайняті майже всі  місця.

11. Зручність картонних горняток: у кавярні фірмові гофровані горнятка із міцного картону. На великих є малюнки Євгенії Гапчинської

12. Музика: лише українська, під час нашого перебування грав Океан Ельзи.

13. Десерти: безліч різноманітних десертів, які робляться спеціально на замовлення кавярні у трьох різних кондитерів. Тут можна знайти як і різноманітні натуральні цукерки, так і печиво і тортики.

Фото Андрія Завертаного 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору